Whatsapp Business: איך להשתמש בוואטסאפ ביזנס לעסק שלכם?

יש לא מעט אפליקציות משמעותיות ששינו את חיינו מקצה לקצה, אך האפליקציה המשמעותית ביותר היא ללא ספק אפליקציית וואטסאפ. כמעט בכל מכשיר סלולארי תוכלו לראות את האפליקציה הזאת קיימת, ואנשים משתמשים בה על בסיס קבוע בכדי להעביר הודעות האחד לשני. השימוש באפליקציה הוריד את שליחת ההודעות הרגילות למינימום האפשרי.

היוצרים של האפליקציה עושים לא מעט פעולות בכדי להשאיר אותה רלוונטית כל הזמן, אחד מהשינויים החשובים ביותר הוא השקת Whatsapp Business. מדובר על אפליקציה ייעודית שמיועדת עבור עסקים גדולים או עסקים קטנים. כך הם יוכלו לתקשר בצורה טובה יותר עם הלקוחות, תקשורת עם הלקוחות היא אחד מהאלמנטים הכי משמעותיים לכל עסק בכל סדר גודל.

וואטסאפ ביזנס – מה זה בדיוק האפליקציה הזאת?

באופן כללי כל מי שיוריד לראשונה וואטסאפ עסקי, לא בהכרח ישים לב להבדל בין האפליקציה הרגילה לבין האפליקציה הזאת. באופן עקרוני מדובר על כמעט אותה האפליקציה, אך המפתחים של האפליקציה עשו בה כל מיני שדרוגים בכדי להתאים אותה לעסקים וחברות מכל הגדלים.

האפליקציה נועדה בכדי להפוך את התקשורת בין העסק ללקוח ליעילה יותר, תקשורת שתגרום לכל לקוח להבין שיש לו עם מי לדבר. האפליקציה הזאת הולכת להפתיע אתכם בגדול, ולהראות לכם כי תקשורת עם לקוחות לא חייבת להיות מסובכת – וכיום ניתן להפוך את התקשורת להרבה יותר נוחה וידידותית עבור כולם.

צריך לשים את כל הדברים על השולחן, התקשורת בין הלקוח ובין העסק היא אחת מהאלמנטים הכי חשובים שיש. לקוח שירגיש שאין לו עם מי לדבר, לא ירצה להמשיך לתקשר עם עסק כזה או אחר. מנגד לקוח שידע שתמיד יש לו עם מי לדבר, ידע כי הוא לא מעוניין להחליף את העסק או החברה שאיתם הוא עובד.

מהם הפיצ’רים המיוחדים ביותר שהוסיפו לאפליקציה?

  • תעודת זהות עסקית: אחת מהפיצ’רים הכי מיוחדים שתוכלו למצוא באפליקציה הזאת הוא היכולת לבנות תעודת זהות עסקית. Whatsapp Business יאפשר לכם לכתוב תיאור קצר על העסק, תיאור שאותו הלקוחות יוכלו לקרוא לפני שהם שולחים הודעה. בנוסף תוכלו לצרף עוד לא מעט פרטים יבשים על העסק, כאלה שיכולים לסייע ללקוחות שלכם כאשר הם צריכים לקבל שירות.
  • סטטיסטיקות ברורות: אתם בוודאי כבר מבינים כי לא ניתן לנהל עסק מבלי להישען על סטטיסטיקות מוכחות, וזוהי הסיבה שתוכלו לקבל אותם גם בוואטסאפ ביזנס שלכם. אומנם לא מדובר על סטטיסטיקות כל כך מקיפות, אך עדיין מדובר על נתונים שיכולים לסייע לכם. כך תוכלו להבין בדיוק עד כמה הוואטסאפ ביזנס מצליח לסייע לכם.
  • תשובות קבועות מראש: אתם מוצאים את עצמכם עונים ללקוחות שלכם תמיד את אותה התשובה? וואטסאפ ביזנס יקל עליכם גם במישור הזה, כאשר הוא יאפשר לכם לשלוח ללקוחות תשובות מוכנות מראש. כך אתם תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר בהקלדת התשובה, והלקוחות יוכלו לקבל תשובות מהירות שיגרמו להם להרגיש הרבה יותר טוב.

היתרונות של Whatsapp Business

  1. אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של הוואטסאפ העסקי זה שהוא יאפשר לכם לשפר את הקשר עם הלקוחות. ברגע שיש קשר יציב בניכם ובין הלקוחות שלכם, אתם תוכלו לראות איך העסק נוסק לשמיים. מנגד במצב ההפוך, במקרה שבו אין קשר יציב ביניכם ובין הלקוחות – אתם תצטרכו להילחם על מנת להשאיר את העסק שלכם עם הראש מעל המים.
  2. עוד יתרון קריטי לא פחות הוא האפשרות שלכם ליצור הפרדה בין הוואטסאפ הפרטי שלכם ובין הוואטסאפ העסקי שלכם. בלא מעט מקרים כאשר החשבונות מתחברים האחד לשני, אתם עלולים לאבד את היכולת לעקוב אחרי הנעשה. ברגע שיש חשבון אישי וחשבון פרטי, אתם תוכלו לעקוב בצורה טובה יותר אחרי כל ההודעות.
  3. היתרון השלישי והאחרון של וואטסאפ ביזנס זה שבאמצעותו אתם תוכלו להוציא את העבודה מהבית. כלומר ברגע שאתם מסיימים את שעות הפעילות, אתם תוכלו לדאוג שלא תקבלו הודעות בזמן שאתם בבית. כך יהיה לכם זמן עם המשפחה וזמן בעבודה, ההפרדה הזאת היא מאוד משמעותית – וברגע שיש חשבון פרטי ועסקי הרבה יותר קל ליישם אותה.

מהם השימושיים השכיחים ביותר של וואטסאפ ביזנס?

השימוש העיקרי של וואטסאפ עסקי הוא לטובת שירות לקוחות, שירות לקוחות שככל הנראה היה לוקה בחסר עד לאותה הנקודה. ברגע שאתם תשתמשו כמו שצריך באפליקציה הזאת, אף לקוח לא ייפול בין הכיסאות – ואף לקוח לא ירגיש שהוא לא קיבל מענה. אתם תוכלו לקבל הודעות וואטסאפ מלקוחות, וכמובן גם לענות להם בתוך זמן קצר.

שימוש נוסף הוא לצורך ביצוע מכירות עסקיות, בחלק מהמקרים התקשורת דרך Whatsapp Business עם לקוחות פוטנציאליים היא פשוטה יותר. הלקוח ירגיש יותר בנוח לפנות אליכם דרך הוואטסאפ, ולכם יהיה קל יותר לעקוב אחרי השיח. הלקוח יקבל מענה מהיר יותר, והוא יבין כי כדאי לו לעבוד עם העסק שלכם בהשוואה לעסקים אחרים שעונים הרבה פחות מהר.

השימוש השלישי הוא לצורך תקשורת פנים ארגונית, שהיא אומנם לא קשורה ללקוחות – אך מאוד חיונית לצורך ההצלחה העסקית. מבלי שתהיה תקשורת בריאה בין כל העובדים בעסק, אתם תתקשו מאוד לראות את התוצאות מגיעות. בעזרת האפליקציה הזאת, אתם תוכלו לדעת כי כל העובדים זמינים לתקשורת – והרבה יותר קל לכם לשוחח עם כל העובדים בו זמנית.

לסיכום, הווטסאפ ביזנס חשוב מאוד לכל עסק, מהגדול ועד לקטן. צוות פורשופ ממליצים לכם להשתמש בו לעסק שלכם!

אולי יעניין אותך