עיצוב אתרים: איך ולמה CSS ובניית אתרים קשורים זה בזה?

קשה מאוד שלא לשים לב להבדל בין איך האתרים היו נראים בעשור הקודם לבין איך האתרים נראים בשנים האחרונות. מדובר על שינוי משמעותי, וכיום רוב האתרים(כולל אותנו בפורשופ 🙂 שמים דגש מאסיבי על כל נושא העיצוב – מתוך אמונה כי זה מה שאמור למשוך את הגולשים לאתר. כיום החיבור בין עיצוב אתרים ובין בניית אתרים לא ניתן לערעור, אך לפני כעשור הם היו בעיקרון שתי תחומים שאין בניהם שום קשר.

מה זה CSS ?Cascading Style Sheets זה השינוי שאפשר לחבר בין העיצוב של האתר ובין הבנייה שלו. השפה הזאת מאפשרת לשלוט בכל האלמנטים העיצוביים של האתר, ולפרק אותם בצורה הנרחבת ביותר. כך שכל דבר שלא נראה טוב באתר, יהיה ניתן לשנות אותו בקלות מבלי לגרום ליותר מידיי כאבי ראש.

איש מקצוע אחד – שיהיה אחראי על הכל

אם עד לפני עשור הייתם צריכים לפנות למספר אנשי מקצוע על מנת שיהיו אחראים על הבנייה ועל העיצוב של האתר, כיום אתם תוכלו לפנות לאיש מקצוע אחד בלבד. מה שהיה עד לפני מספר שנים שני מקצועות שונים, הפך להיות מקצוע אחד שלא ניתן להפריד אותו.

המשמעות היא פשוטה, אתם לא צריכים לחפש מעצב אתרים ובונה אתרים – אתם תוכלו למצוא איש מקצוע אחד שמתמחה בשני התחומים הללו. כך אנשי המקצוע לא יזרקו את האשמה אחד על השני, אתם תדעו כי האשמה מוטלת אך ורק על האדם שאחראי על הבנייה ועל העיצוב של האתר.

בתור לקוחות אתם ללא ספק יכולים להיות המרוויחים הגדולים מהסיפור הזה, כל עוד תדעו לקחת את הפריבילגיה הזאת ולהשתמש בה לטובתכם. אם לא תדעו לנצל אותה כמו שצריך, זה יכול להיות פספוס אדיר שגם אמור לעלות לכם ביוקר.

מהם היתרונות של CSS מבחינת אנשי המקצוע שבונים את האתר?

  • בניית עמודים שמבוססים על תמונות: בעבר אם הייתם בונים אתרים על פי תמונות, המצב היה נראה כמעט בלתי אפשרי. אך זה אחד מהיתרונות הבולטים שהביא איתו השינוי המרענן. בוני האתרים היום יכולים להתבסס על תמונות בעת בניית עמודים שונים באתר – לא משנה אם מדובר על עמודים מסובכים או על עמודים פשוטים.
  • עמודי HTML הפכו להיות מסודרים יותר: נכון להיום אתרי HTML כמעט חלפו מן העולם, אך בשנים שבהן השינוי התרחש האתרים הללו היו קיימים. לכן עוד יתרון שהיה ניתן לזקוף לזכותו הוא שהקוד היה הופך להיות הרבה יותר מובן, ולא מעט אנשים שעד לא מזמן היו מסתבכים עם התשובה – התחילו להבין אותה יותר.
  • בניית עמודים זהים על ידי שכפול פשוט: בלא מעט מקרים עיצוב אתרים מתבסס על עמודים זהים בחלקים שונים באתר, אך בעבר שכפול של עמודים זהים לא היה ניתן ליישום. זה עוד יתרון שלא ניתן להקל בו ראש, יתרון שיאפשר לכל בונה אתרים לשכפל עמודים שונים בקלות – עמודים שבכל מקרה עומדים להיראות בדיוק אותו הדבר.
  • הוראות עיצוב ישירות בעמודים עצמם: למרות השינויים המרעננים, עדיין כל בונה אתרים יוכל לתת הוראות עיצוב ישירות בעמודים עצמם. כך שאתם לא צריכים לוותר על האפשרות הזאת, או להתחיל לחפש אופציות אחרות שיספקו לכם את מבוקשכם. יש אפילו הרבה מאוד תוכנות שעושות את הפרוצדורה הזאת מבלי שתצטרכו לטעון את הדף מחדש.

מעצב אתרים? זה כבר פאסה!

אם בעבר מעצב היה חלק בלתי נפרד מהקמת אתר, כיום אתם תוכלו לוותר עליו בלב שלם. כמובן שעדיין החשיבות של המעצבים היא קריטית במקומות אחרים, לדוגמא מיתוג של עסק או מיתוג של אתר. אך בפועל בתחילת הדרך אתם תוכלו להסתדר טוב מאוד גם מבלי לקבל ממנו שירות כזה או אחר.

קרא עכשיו
מה עדיף אחסון אתרים בחו"ל או בישראל?

בזכות אותו CSS, נכנסו לחיינו לא מעט תבניות מוכנות מראש, תבניות שאנו נוכל להתבסס עליהן בעת הקמת האתר שלנו. מה שהיה נראה עד לא מזמן משימה כמעט בלתי אפשרית, הופכת להיות משימה שכל אחד יכול לבצע אותה – אפילו אם אין לו את הניסיון או את הידע הדרוש.

תעשו את ההפרדה – עיצוב לדסקטופ ועיצוב למובייל

עד לפני כעשור מרבית הכניסות לאתרי אינטרנט כאלה ואחרים היו מתבצעות דרך הדסקטופ – אך בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש. ניתן להגיד בריש גליי כי נכון להיום מרבית הכניסות לכל האתרים מתבצעות דרך המובייל. רוב האנשים מעדיפים להיכנס דרך הסמארטפון שלהם, ולא דרך המחשב שברשותם.

מהסיבה הזאת אתם צריכים לעשות הפרדה בין העיצוב של האתר לדסקטופ ובין העיצוב של האתר למובייל. אתם צריכים לתת לכל אחד מהם את הכבוד הראוי לו ולדאוג כי אין שום בעיה שעלולה לפגוע בחוויית המשתמש. עיצוב אתרים כיום מתפצל לשתיים – ואתם צריכים לדעת את זה כאשר אתם עומדים להקים אתר חדש, אם לא תשימו לב לכך אתם עלולים להפסיד לא מעט גולשים.

כל אחד יכול להקים אתר אינטרנט בקלות!

עוד שינוי מרענן שהגיע בזכות אותו CSS שנכנס לחיינו בעשור הקודם הוא שהנושא של בניית אתרים הוא לא מנת חלקם רק של אנשי מקצוע. כמובן שעדיין יש אנשים שמעדיפים לפנות לאנשי מקצוע בתחום על מנת לקבל את האתר המושלם, אך אותם אנשים יוכלו לבנות את האתר המושלם גם ללא עזרה מקצועית.

כיום יש לא מעט מערכות ניהול תוכן שהופכות את החיים של כולנו לפשוטים יותר, בדגש על מערכת וורדפרס ששינתה את חוקי המשחק. כך שכל אדם גם ללא ידע מקצועי, יוכל להקים בעצמו את האתר שהוא תמיד חלם עליו. כל מה שצריך לעשות זה להכיר מעט את הפונקציות השונות שעומדות למולכם, ובתוך זמן קצר תוכלו לראות את האתר שלכם נוצר לנגד עיניכם.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5256 ----- This is a test...