תקנות הגנת הפרטיות: איך זה משפיע על בעלי אתרים?

עד לפני מעט שנים, תקנות הגנת הפרטיות לא היו קיימות בעולמות הדיגיטל – ובעלי אתרים אינם היו צריכים לחשוש מקנסות הקשורות להיבטים הללו. אך חל משנת 2018 תמונת המצב השתנה ב-180 מעלות, כאשר נכנסו לתוקפן תקנות חדשות ומחמירות מאוד הקשורות להיבטים הללו. אם אתם בעלי אתר, חשוב מאוד שתכירו את התקנות ואת ההגבלות הקשורים להגנת הפרטיות, כך שלא תמצאו את עצמכם משלמים ביוקר על קנסות – קנסות שהייתם יכולים שלא לקבל אותם.

למה האכיפה התחילה דווקא בשנים האחרונות?

ההגבלות על הפרטיות קיימות בעולמנו כבר עשרות שנים, אך מה גרם להן להיכנס לחיינו בעולם הדיגיטלי רק בשנים האחרונות? הסיבה המרכזית היא שהאינטרנט בעשור האחרון הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד וכל אחת מאיתנו, ולכן אנו צריכים שהפרטיות שלנו תישמר – לא כל מה שאנו עושים ברשת נרצה שיודלף החוצה.

בנוסף הטכנולוגיה מאוד השתפרה בעשור האחרון, כך שהיא מאפשרת לבעלי האתרים לשמור על הפרטיות של הגולשים ביתר שאת. עד לא מזמן היה כי למרות אותן תקנות הגנת הפרטיות, אף אתר לא באמת היה יכול לבצע הגנה מלאה על הפרטיות של הגולשים – אך כעת זה לגמרי משהו שנמצא בהישג יד, ואין בעלי אתרים שלא יכולים לבצע אותו.

תקנות הגנת הפרטיות – כיצד הן נוגעות לבעלי האתרים?

בעלי אתרים שהם אלה שמחזיקים במאגר המידע, יהיו חייבים לנקוט מהלכים משמעותיים לשמירה על אבטחת המידע שברשותם. כאשר הם צריכים לעשות כל מאמץ על מנת למנוע סיכוי שבו המידע יזלוג לידיים הלא נכונות, בעל אתר שלא יעשה זאת – עלול למצוא את עצמו מסתבך עם החוק.

בעל האתר יהיה רשאי לעשות שימוש במידע שאותו הוא מקבל רק למטרה שלשמה הוא אסף את המידע. במעמד שבו הגולש מספק את המידע, הוא כמובן יצטרך לדעת בדיוק באילו מקרים יוכל בעל האתר לעשות שימוש באותו מידע. אם בעל האתר לא עושה שימוש כנדרש, הגולש עשוי להתלונן עליו – ומכאן הסיפור יכול רק להסתבך.

טיפים יעילים לשמירה על תקנות הגנת הפרטיות

  1. יש לכם מאגר מידע? בין אם אתם אספתם מאגר מידע במודע או שלא במודע, אתם צריכים לדעת מהו התפקיד שלכם. ברגע שתגדירו את התפקיד שלכם, אתם תוכלו להיות הרבה יותר יעילים בכל מה שקשור לתפקוד שלכם.
  2. תיעזרו תמיד באיש מקצוע שמכיר את העולם של הגנת הפרטיות, כך תוכלו לדעת שאתם לא תמצאו את עצמכם עושים טעויות. בסוף ככל הנראה מדובר על סיטואציה שהיא קצת זרה לכם, ובעזרת אנשי מקצוע תוכלו לדעת שלא תעשו טעויות.
  3. אל תחכו עם יישום ההוראות של הגנת הפרטיות כי זה עלול להיות מאוחר מידיי. עליכם לדאוג ליישם את התקנות כמה שיותר מוקדם, כך לא תגיעו למצב שבו בגלל ההיסוס שלכם המידע הגיע לידיים הלא נכונות.
קרא עכשיו
שיווק דיגיטלי: המדריך להקמת חנות וירטואלית

אל תחששו לאסוף מידע על הגולשים שנכנסים לאתר

לא מעט בעלי אתרים חוששים לאסוף מידע על הגולשים באתר, כל זאת בגלל אותם תקנות הגנת הפרטיות. אך בפועל אתם צריכים לדעת כי רק באמצעות איסוף מידע קונקרטי אתם תוכלו להשאיר את העסק שלכם עם הראש מעל למים.

אם אתם חוששים לעבור על החוק, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכיר את החוק. ברגע שאתם מכירים את החוק, ואת ההגבלות שלו – אתם תוכלו בקלות ליישם אותו כמו שצריך. במקרה הכי קיצוני, תוכלו להיעזר באיש מקצוע שילווה אתכם לכל אורך הדרך – כך תוכלו להיות בראש שקט.

בהצלחה! צוות פורשופ.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5247 ----- This is a test...