מה זה שיווק שותפים: 20 תוכניות שותפים מומלצות

שיווק שותפים (באנגלית: Affiliate Marketing) היא שיטת שיווק ותיקה ונפוצה להרוויח כסף באמצעות הרשת. העיקרון שלה הוא יצירת קישור למוצר או לשירות כלשהו. כאשר המוצר נרכש, המקשר מקבל אחוז מסוים מסך המכירה. המקשר גם יכול להעניק קודי הטבות לטובת הרוכשים.

מלבד העיקרון, תוכניות השותפים עצמן מתחלקות לתוכנוית שותפים ישירות ולתוכניות שותפים עקיפות באמצעות תיווך. בעזרת תיווך, ניתן ליצור פרסום מקושר גדול יותר, וגם לבצע בו שינויים בהתאם למגמות שונות.

ישנן חברות שיווק שותפים רבות, וניתן יכול אליהן כמפיצים תמורת אחוזים במכירות. לחברות הגדולות בתחום יש פלטפורמות מיוחדות לצורך שיווק המוצרים, אך ישנן חברות, ללא פלטפורמה ייחודית, שעושות שימוש בפלטפורמות חיצוניות.

איך להפוך למשווק שותפים?

 1. החליטו על פלטפורמת שיווק – פייסבוק/דף קהילה באינסטגרם/טלגרם/אתר אינטרנט/ערוץ יוטיוב או כל פלפורמה אחרת.
 2. בחרו את הנישה שלכם – צרו קהילה סביב נישה ספציפית, העדיפו למצוא ולקדם מגוון ספציפי של מוצרים המתאים לנישה שבחרתם.
 3. מצאו רשת שותפים מתאימה לנישה שלכם.
 4. צרו תוכן איכותי המניע לפעולה, פרסמו את התוכן בתדירות.
 5. הניעו תנועה (אורגנית או באמצעות קמפיינים) לקישור האפייליט שלכם.
 6. קבלו קליקים על הקישור!
 7. המירו את הקליקים למכירות.
 8. תיהנו מעמלה על כל מכירה!

אז איך עושים את זה בפועל?

כדי להיות משווק כל מה שצריך לעשות הוא ליצור קישור לאתר של תוכנית השותפים, באמצעות לינק, תמונה או וידאו קצר עם תוקף הניתן להתאמה אישית. הלינק צריך להכיל קוד זיהוי ייחודי שמזהה את המקשר, וכך האחרון יוכל לקבל את רווחיו. היתרון הוא שלא בהכרח תזדקקו לאתר משלכם כדי לתפעל את תוכנית השותפים.

את הקישורים למוצרים אפשר להפיץ במגוון רחב של פלטפורמות, כמו אתרי מכירות, בלוגים, רשתות חברתיות ומודעות גוגל. פייסבוק היא דוגמה טובה לפלטפורמה ציבורית לשיווק שותפים. ניתן לפרסם את הקישורים למוצרים בדפים, בקבוצות ובקמפיינים ממומנים.

אפשרות אחרת להפצת הקישורים למוצרים היא אתרי אינטרנט ובלוגים. אם תעשו את זה, אז מומלץ להוסיף לצד הקישורים מידע שרלוונטי למוצרים, כמו סקירה, מדריך או המלצות. אחרי שסיימתם לקשר, תצטרכו להגדיל את התנועה לאתר באמצעות קידום אורגני עם מילות מפתח רלוונטיות, ואף לרכוש קישורים חיצוניים. שימו לב כי חשוב לדעת להתמודד בזירות תחרותיות, כי לעיתים נוצרים מצבים שבהם השיווק שלכם מתחרה מול האתר הרשמי של יצרנית המוצר או הספק העיקרי.

שיווק שותפים באמצעות קמפיינים ורשימות תפוצה

כדי ליצור קמפיין לתוכניות שותפים מומלצות באמצעות מודעות אדוורדס, מומלץ ליצור עמוד נחיתה עצמאי שבו יוצגו הקישורים למוצרים, וכן תוכן ערך מוסף שיגרום לגולש להתעניין יותר ויותר במוצר ולרכוש אותו דרך דף הנחיתה שלכם. שימו לב כי תצטרכו לבחור את עלויות הקמפיין בתבונה, כדי שהשיווק עדיין יהיה משתלם עבורכם. חשוב להדגיש שכאשר תעשו שימוש במודעות אדוורדס, לא תוכלו לשלוט על עמוד הנחיתה, וזה עלול לעיתים לסבך אתכם עם גוגל.

דרך נוספת ומומלצת לתוכניות שותפים מומלצות היא רשימות תפוצה, שבאמצעותן ניתן לקבל גישה למספר רב מאוד של גולשים, ולשלוח להן מסרים שיווקיים. כדי לצבור מנויים רבים לרשימת התפוצה, וכדי שלא תעברו על חוק הספאם (המאפשר לשלוח אימייל אחד בלבד למי שלא אישר קבלת אימיילים), יהיה עליכם להעניק לגולשים הצעות אטרקטיביות כמו ספרון מידע, אתר מקצועי ששולח עדכונים מדי תקופה ועוד, וכך באמצעותם הם ישתכנעו להצטרף לרשימת התפוצה.

שימו לב כי לא מומלץ לרכוש רשימות תפוצה מוכנות, כי הנמענים לרוב לא יהיו קהל היעד הממוקד עבור המוצר.

20 תוכניות שותפים מומלצות ביותר בארץ ובעולם

 1. גוגל אדסנס – המאפשרת חלוקת רווחים הוגנת.
 2. eBay Partner Network
 3. סקינדו – העובדת עם מותגים מובילים בישראל ומאפשרת לבחור מגוון רחב של מפרסמים בתוכניות שונות.
 4. ShareASale
 5. hotels combined
 6. Leadim4u הישראלית שמאפשרת לעבוד עם מפרסמים מכל רחבי העולם.
 7. ClickBank – שהיא פלטפורמת שיווק השותפים הגדולה בעולם ומתמקדת במוצרים דיגיטליים ולא פיזיים.
 8. Amazon Associates גם לענקית המסחר אמזון יש תוכנית שותפים מעניינת שעובדת בצרה זהה לזו של קליקבנק, אך כוללת מספר יתרונות נוספים, וחסרון יחיד הדורש שיהיה לכם אתר משלכם לצורך השתתפות בתוכנית.
 9. DFO Global
 10. CJ Affiliate
 11. PartnerStack
 12. Affiliaxe
 13. Zipy
 14. LCP
 15. iherb
 16. aliexpress/alibaba
 17. ClickDealer
 18. MyLead
 19. Mobipium
 20. Booking

יש בזה כסף?

כן, אם תעשו את זה נכון. שיווק שותפים דורש השקעה של ידע, זמן וכסף. אם תתמידו, אולי תהיו חלק מאפילייטים רבים ברחבי העולם שכבר היום מכניסים עשרות ומאות אלפי דולרים מדי חודש, גם כהכנסה פסיבית.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך