איך מאתרים ומתקנים קישורים שבורים באתר?

כמה פעמים יצא לכם לנסות להיכנס לאתרי אינטרנט כאלה או אחרים, ולגלות כי הקישור שנכנסתם אליו איננו קיים? ככל הנראה שהמצב הזה קרה לכם יותר מפעם אחת, ובדיוק לקישורים הללו אנו קוראים קישורים שבורים. הקישורים הללו נקראים גם קישורי 404, מכיוון שאתם נכנסים אליהם אתם מקבלים שגיאה שנקראת שגיאת 404.

למרות שאין החלטה חד משמעית לגבי הפגיעה של הקישורים הללו בקידום האורגני, מקדמי אתרים עושים כל מאמץ על מנת להימנע ממצב שבו ישנם קישורים לא תקינים באתר. בסוף כאשר מצטברים כמות גדולה של קישורים שלא משייכים לשום מקום, גוגל עשויה לראות את המצב הזה בחומרה – והיא כמובן תיפגע בדירוג של האתר. כך שאם חשוב לכם שהאתר יישאר במקום גבוה בתוצאות החיפוש האורגני, אתם לא יכולים להתעלם מהקישורים הללו.

איך ניתן לזהות בקלות קישורים שבורים?

אחת מהמשימות החשובות ביותר היא לדעת למצוא קישורים לא תקינים באתר, אל תשכחו כי יכולים להיות מקרים שבאתר שלכם יהיו עשרות רבות של עמודים. התוכנה החינמית היעילה ביותר לאיתור קישורי 404 באתר שלכם היא תוכנת Screaming Frog הפופולארית. התוכנה תסרוק במהירות את כל העמודים באתר, והיא תספק לכם תמונת מצב מדויקת. אילו עמודים תקינים ואילו עמודים לא תקינים, כך תוכלו לדעת בדיוק איזה עמודים אתם נדרשים לתקן. פשוט הא?

עוד אפשרות יעילה היא כמובן מבית היוצר של גוגל, שכיום מעמידה לרשותם את כל התוכנות הנדרשות לניהול האתר. אנו כמובן מדברים על Google Search Console, שגם היא תסרוק עבורכם את האתר ותסייע לכם למצוא עמודים בעייתיים. לרוב מקדמי אתרים נוטים להעדיף את ה- Google Search Console בגלל יתרונות אחרים שהיא מציעה.

איך נראה קישור שבור?
איך נראה קישור שבור?

מהי התדירות שבה אתם צריכים לחפש קישורים לא תקינים?

כמובן שאין כאן קביעה חד משמעית, מכיוון שתדירות החיפוש צריכה להשתנות בהתאם לגודל האתר שברשותכם. לרוב מומלץ לבצע חיפוש אחר קישורים שבורים כמה שיותר, ואם יש לכם זמן לעשות זאת בתדירות שבועית או חודשית זה בהחלט מעולה. כך תוכלו למנוע מצב שבו אחד מהעמודים מפנה לשגיאת 404, כי כך אתם עוד עשויים לאבד לקוחות שנכנסים לאתר שלכם – אך לא מגיעים לעמוד הרצוי.

אנחנו בפורשופ סורקים באופן תדיר את האתרים שלנו, אם יש לכם אתר קטן או בינוני ואין לכם עודף של זמן לבצע בדיקה שבועית או חודשית, מוטב שפעם אחת ברבעון אתם תבצעו את הבדיקה הזאת. זה בהחלט אמור להספיק בכדי שתהיו עם יד על הדופק. אתרים גדולים לא יכולים להביא את עצמם למצב שבו יש להם קישור שבור באתר, ולכן כאן הדרישה היא לבצע את הבדיקה בכל חודש בקביעות.

קרא עכשיו
איך לקדם אתר באמצעות קישורים בפוטר?

כך תוכלו לתקן קישורים שבורים באתר שלכם

מצאתם קישורים לא תקינים באתר שלכם? חשוב שתבינו כי זה לא סוף העולם, אתם יכולים להוציא מהלימון לימונדה. הכי חשוב שגם ללא ידע מקדים אתם תוכלו לתקן את הקישורים הללו, כך שלא תהיה פגיעה בקידום האורגני של האתר – זה בעיקרון מה שאמור להנחות אתכם כאשר אתם מתקנים את הקישורים הללו.

האפשרות הראשונה היא פשוט להפנות את העמודים לא תקינים לעמודים אחרים באתר, עמודים שיש להם קשר לעמוד שאיננו קיים עוד. כך כל גולש שירצה להיכנס לעמוד הישן דרך מנוע החיפוש של גוגל, יגיע לדף החדש שאליו אתם הפניתם אותו – ואף אחד לא ידע כי בעבר היה קיים עמוד אחר.

האפשרות השנייה להתמודדות עם קישורים שבורים היא לפנות את העמוד לאתר אחר לגמרי. אומנם תמיד העדפה היא להשאיר את הגולש באתר שלכם, אך במקרה שאין לכם עמוד רלוונטי – אתם לא יכולים להשאיר את הגולש באוויר. אתם תהיו מחויבים להפנות אותו לעמוד מסוים, כך שהוא יהיה מרוצה.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4877 ----- This is a test...