קידום אורגני לאתר: איך לאתר מילות מפתח חזקות?

רוצים להתחיל לבצע קידום אורגני לאתר שלכם? אחת מהמשימות הראשונות שאותן אתם תצטרכו לבצע זה למצוא את מילות מהפתח הכי חזקות שעליהן תוכלו לבסס את הקידום כולו. בחירת מילות המפתח הן קריטיות להצלחה, ואם לא תבחרו את מילות המפתח הנכונות – אתם לא תשיגו את התוצאה שאותה אתם שואפים להשיג. אז איך ניתן לאתר מילות מפתח חזקות? בדיוק על השאלה הזאת אתם עומדים לקבל תשובה, כך תוכלו לדעת בדיוק כיצד אתם יכולים לפעול בכדי שלא תבזבזו זמן יקר.
חשוב מאוד שתכינו לעצמכם תוכנית מסודרת שתוכלו לפעול על פיה, כך לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם הולכים לאיבוד. הסיכוי ללכת לאיבוד כאשר תבצעו קידום אורגני לאתר הוא סיכוי גבוה, וככל שתנצלו יותר את הכלים שעומדים לרשותכם – כך תוכלו להוציא מהלימון לימונדה. כאשר תתחילו לעשות את הצעדים הראשונים שלכם בקידום האתרים, אתם תגלו כי מבחר מילות המפתח שעומדות לרשותכם הוא לא נגמר. אז שווה לכם להקדיש כמה דקות מהזמן שלכם, כך תוכלו לעשות בחירה שתשרת אתכם גם לפעמים הבאות שתרצו לבצע קידום אורגני לאתר מסוים.

מילות מפתח הן חשובות אך לא הכי חשובות!

אתם אולי תרימו גבה כאשר תקראו את הכותרת, אך בפועל אתם צריכים להבין כי מילות המפתח הן מצוינות – אך יש עוד דברים שאתם צריכים לשים לב אליהם. לא מעט בעלי אתרים שמים לב רק למילות המפתח, והם מביאים את עצמם למצב שבו הם שוכחים את כל שאר הדברים. בנוסף למילות המפתח, חשוב מאוד שהאתר יהיה בנוי בצורה נכונה ושהלקוחות שנכנסים יוכלו להשאיר פניות בצורה קלה ופשוטה.

ביטויי זנב ארוך הם בהחלט אופציה מעולה

הרבה מאוד בעלי אתרים ומקדמים שונים נוטים לזלזל בחשיבות של ביטויי זנב ארוך, אך בפועל הביטויים הללו יכולים לעשות עבודה טובה יותר מאשר ביטויים רגילים. אנו בעיקר מדברים על ביטויים שקשה מאוד לקדם בהם, אך כאשר תבצעו את הקידום על ידי ביטויי זנב ארוך תוכלו להגיע לתוצאות טובות יותר. מבחינתכם חשוב להכניס כמה שיותר גולשים לאתר, מבחינתכם זה לא משנה דרך אילו ביטויי מפתח הם ייכנסו. כך שלצורך הדוגמא במקום לקדם את הביטוי אינסטלטור מומלץ, יהיה לכם אולי יותר שווה לקדם את הביטוי אינסטלטור מומלץ בתל אביב.

קרא עכשיו
הכירו את אסטרטגיית הפירמידה ההפוכה ל-SEO מהיר

הנה מספר כלים שיסייעו לכם לקבל רעיונות למילות מפתח:

SEMRush

אחד מהכלים הכי שימושיים, כך שאם אתם תשתמשו בו אתם תוכלו לקצור ממנו לא מעט תועלת באלמנטים שונים. באמצעות הכלי הזה תוכלו לקבל מידע נרחב על כל אתר ברשת, ולא משנה באיזה אתר מדובר – והמידע יכול לשמש אתכם לאיתור מילות מפתח וגם להכיר את המתחרים. כך שאם אתם רוצים לבצע קידום אורגני לאתר כנדרש, הכלי הזה יוכל להפוך את החיים שלכם להרבה יותר קלים.בכלי זה גם תוכלו למצוא ביטויי מפתח, וגם תוכלו להכיר את המתחרים כמו שצריך.

Google Search Console

גוגל אף פעם לא מאכזבים, את זה אתם בוודאי כבר יודעים – ולכן הכלי הזה יכול להיות מאוד יעיל עבורכם. אחד מהפיצ’רים הייחודיים לכלי הזה הוא האפשרות לראות לאילו ביטויים האתר שלנו נחשף בגוגל בשלושת החודשים האחרונים. נכון להיום אחרי שכל שאר האפשרויות ירדו מהפרק, הכלי הזה הוא הבלעדי שיכול לספק לכם את תמונת המצב הזאת – ואם אתם תשתמשו בו, אתם תוכלו לנצל לא מעט יתרונות שהוא מציע ביחד עם כל מיני אפשרויות ייחודיות עבורו.

Google Suggest

עוד כלי של גוגל שיכול להיות מעולה לביצוע מחקר מילות מפתח. הכלי הוא מאוד פשוט לתפעול, כך שאתם לא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם הולכים לאיבוד. הכלי הזה יוכל לתת לכם רעיונות לביטויים שונים, בהתאם לכמות החיפושים שלהם בגוגל. כך שיכול להיות שתקבלו הצעות לביטויים שאפילו לא חשבתם עליהם, וכל זאת מבלי שאתם תצטרכו לשבור את הראש יתר על המידה. אם אתם תקועים ולא מוצאים ביטויי מפתח לאתר שלכם, הכלי הזה יוכל להיות הכלי שמציל אתכם – ולא מעט רעיונות פתאום יעלו לכם לראש.

מתכנן מילות המפתח

אחד מהכלים הוותיקים ביותר, כלי שאתם תוכלו להשתמש בו על מנת למצוא מגוון רחב של ביטויי מפתח עליהם תוכלו להתמקד בעת קידום אורגני לאתר. מדובר על כלי שהוא בעצם חלק מגוגל אדוורדס, אך אתם תוכלו להשתמש בו גם על מנת לבצע מחקר פשוט של ביטויי מפתח כאלה ואחרים. כך שאתם לא מחויבים לבצע קמפיין בגוגל בכדי להיחשף לכלי הזה ולא מעט אנשים בוחרים להשתמש דווקא בו. גם כאן בדומה לכל שאר הכלים של גוגל, תוכלו לקבל את כל המידע בקלות ומבלי ללכת לאיבוד בין שלל כפתורים מסובכים.

קרא עכשיו
קידום אורגני: 6 טעויות גורליות בבחירת מילות מפתח ל-SEO

Screaming Frog

עוד כלי שהוא מעבר לסתם כלי שיסייע לכם למצוא ביטויים לקידום אורגני לאתר, מדובר על כלי שמביא איתנו הרבה מאוד אפשרויות שתוכלו להשתמש בהן. בכדי שתוכלו לקבל בעזרתו מחקר מילות מפתח אפקטיבי, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכניס אליו את אחד מהמתחרים הגדולים ביותר שלכם. כך תוכלו לראות את כל מילות המפתח שבהן המתחרים שלכם מקודמים, וכך אתם תוכלו למצוא כל מיני ביטויים שונים – אפילו כאלה שלא יצא לכם לחשוב עליהם עד כה.

MergeWords

אתם מבולבלים עם כל הרצונות שלכם בעת הרכבת ביטויי מפתח לאתר? אנו בהחלט יכולים להבין אתכם, כמוכם יש עוד לא מעט בעלי עסקים שנמצאים על סף ייאוש. מתחשק לכם לעשות קצת קסם? הרי זה תמיד יהיה מעולה כאשר מדובר על קידום אורגני. MergeWords עושה ניסים ונפלאות ממש, הכניסו אליו את כל הביטויים שאתם רוצים לשלב בביטויי המפתח שלכם – והוא ידאג להרכיב לכם כל מיני קומבינציות. כך בתוך זמן קצר תוכלו לקבל רשימה ארוכה של מילות מפתח, שתוכלו להשתמש בהן כאשר אתם מקדמים את האתר.

Ubersuggest

עוד כלי מעולה, כמו שאתם רואים יש לא מעט כלים שיכולים להפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים. גם באמצעות הכלי הזה תוכלו לעשות מחקר של ביטויי מפתח כמו שצריך, והוא אפילו הרבה יותר פשוט מכל הכלים שסיפרנו לכם עליהם כאן. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכניס את הביטוי שאתם רוצים לחקור, ומיד תקבלו עליו הרבה מאוד אינפורמציה. בנוסף תוכלו לקבל גם כל מיני רעיונות לביטויי מפתח נוספים, כאלה שתוכלו להשתמש בהם ולקבל מהם לא מעט תנועה אל תוך האתר שלכם.

רשתות חברתיות ופורומים שונים

האפשרות האחרונה אומנם תצריך מכם קצת יותר עבודה, אך בפועל היא יכול להביא איתה הרבה מאוד יתרונות. אנו מדברים על התייעצות עם כל מיני אנשי מקצוע ברשתות החברתיות או בפורומים השונים, כי הרי בסופו של יום אין חכם כבעל ניסיון. אתם תוכלו להיעזר בכל מיני רעיונות של אנשים אחרים על מנת לקחת את הרצונות שלכם צעד אחד קדימה. לעיתים דווקא מהמקומות האלה אתם תוכלו לקבל רעיונות מעולים, רעיונות שאפילו כל הכלים הכי משוכללים לא באמת היו יכולים לתת לכם.

קרא עכשיו
גוגל אנליטיקס: איך בודקים כמה כניסות יש לאתר שלכם?

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5364 ----- This is a test...