עיצוב אתר מחדש: איך שומרים על מבנה SEO תקין?

חשוב לקחת בחשבון כי מעצבים ומקדמי אתרים הם אנשים שונים לחלוטין, וכל אחד מהם מסתכל אך ורק על הצלחת שלו. מהסיבה הזאת לא פעם אתם תגיעו למצב שבו העיצוב איננו יתאים לקידום אופטימלי, והקידום לא יתאים לרצונות של המעצב. מכאן אתם נמצאים על חבית נפץ שעשוי להתפוצץ בכל רגע, ולכן אתם צריכים לדעת איך לבצע עיצוב אתר מחדש – ובו בזמן לא לפגוע בקידום האתר.

יש כאלה שיפחידו אתכם ויגידו כי מדובר על משימה כמעט בלתי אפשרית, אך חידוש אתר יכול להיות נקודת מפנה חשובה מאוד בפעילות הדיגיטלית שלכם. כל עוד תצליחו לשמור על SEO תקין, אתם תגיעו למצב שבו גם חידשתם את האתר – והמיקום שלכם במנועי החיפוש לא נפגע בכלל והרווחתם מכל כיוון אפשרי.

שלבו בין תפריט עליון לבין תפריט תחתון

הבעיה הראשונה שעלולה לעלות על השולחן היא כאשר המקדם ירצה קישורים לדפי האתר ואילו המעצב ירצה תפריט מעוצב ויפה. אז איך מתגברים על מצב כזה? עושים תפריט מרשים בחלק העליון של האתר, ומצד שני בחלק התחתון עושים תפריט עם קישורים לדפי האתר – כך כל אחד מקבל את מבוקשו.

הוספת תוכן לאתר

בעיה נוספת שעלולה להתעורר מבחינת SEO באתר היא בעיית התוכן. המקדם ירצה להוסיף המון תוכן לאתר, והמעצב ירצה לשמור על קו נקי. הפתרון הוא מצד אחד להכניס לאתר קישורים מאתרים חזקים, ומצד שני לבנות בלוג שבו תוכלו להכניס את כל התוכן הרצוי. בתוך העמודים האחרים באתר יהיה אפשר לשמור על קו נקי.

המהירות של האתר

עיצוב אתר מחדש יחייב אתכם לשים לב למהירות שבה האתר עולה, כאשר השאיפה היא שהאתר יהיה כמה שיותר מהיר. אתר איטי יפגע בקידום בגוגל, ואתם לא תרצו שחווית המשתמש תיפגע. יש אנשי מקצוע שונים שיאפשרו לכם לשמור על העיצוב שאותו המעצב עיצב, אך בו בזמן המהירות של האתר תהיה לשביעות רצונו של המקדם.

תבחרו בקפידה את תוספי הוורדפרס

חידוש אתר זוהי פעולה שמחייבת אתכם להיות מאוד קפדניים, בטח כאשר אתם בוחרים את תוספי הוורדפרס שאיתם תעבדו. ריבוי של תוספי וורדפרס עלולים לפגוע במהירות של האתר, וכמות נמוכה של תוספים עלולה לפגום בחוויית המשתמש – כך שאתם צריכים למצוא את האיזון הנכון ואת הכמות האידיאלית עבורכם.

קרא עכשיו
פירורי לחם ל-SEO: מהם השימושים בפירורי לחם לקידום אורגני?

14 תוספים מומלצים לוורדפרס

אל תעלו תמונות לאתר ללא סיבה

המעצב עלול לרצות להפיץ את האתר בתמונות, וגם מבחינת SEO תמונות יכולות להיות מעולות לקידום. אך אל תעלו יותר מידיי תמונות, כי תמונות רבות עלולות גם הן לפגוע במהירות של האתר – ופגיעה שכזאת תביא לפגיעה גם בקידום. לכן תעלו כמות הגיונית של תמונות, כך שהאתר ימשיך להיות מהיר וחוויית המשתמש לא תיפגע. ההמלצה של פורשופ: בחרו להעלות תמונות מכווצות עד 100kb בפורמט JPG.

הימנעו מלבנות אתרי פרלקס

בעת עיצוב אתר מחדש לא מעט מעצבים יספרו לכם כי אתרי פרלקס הם הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. אך תזכרו כי מדובר על אתרים שמאוד קשה לקדם אותם, לכן אתם צריכים לחשוב פעמיים לפני שאתם בוחרים באפשרות הזאת. מוטב תמיד לבנות אתרים רגילים, כאלה שיהיה גם קל לעצב אותם וגם פשוט לקדם אותם.

הנוסחה המנצחת – מעצב ומקדם אתרים מאותה חברה

חידוש אתר צריך להיעשות בצורה מאוד זהירה, אך בו בזמן אתם לא צריכים למנוע מכם לעשות זאת. הנוסחה המנצחת בתקשורת בין המעצב למקדם היא לבחור את שניהם מאותה חברה. כך תוכלו לדעת שמדובר על אנשי מקצוע שעובדים ביחד זמן רב, והם יודעים איך להביא את התוצאות הטובות ביותר לאתר שלכם. שלכם באהבה, צוות פורשופ.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4683 ----- This is a test...