כל מה שצריך לדעת על הסכנות בשימוש בתוסף Yoast לקידום אתרים בוורדפרס

זה לא סוד שוורדפרס הפך להיות שם נרדף לפיתוח ובניית אתרים. קלות השימוש שלו הפכה אותו למחולל אהוד שהשוק שלו הולך ומתפתח. לצידו החלו להתפתח תוספים שאמורים להקל על העבודה של מפתחי האתרים והמקדמים. כזה הוא תוסף Yoats לקידום אתרים בוורדפרס. מה הוא עושה בדיוק, ואיך אפשר לדאוג לכך שנמנע מסכנות אפשריות שאולי יפגעו בעבודה שלנו במקום להקל עליה, הנה כמה מילים בקצרה.

מהו תוסף Yoast?

תוסף Yoast ל- SEO  מקל על האתר שלכם לעמוד בסטנדרטים הטכניים ביותר של SEO. הוא גם נותן לכם את הכלים להביא את התוכן שלכם לסטנדרטים הגבוהים ביותר של קידום אתרים וביכולת הקריאה הכוללת.

אם החלק הטכני של קידום אתרים טכני הצד החזק שלכם, יתכן שרבים מהדברים הבאים לא ישמעו לכם הגיוניים. אבל, אל דאגה תוסף Yoast לקידום אתרים בוורדפרס קיים כדי לוודא שאתם לא ממש תצטרכו לדעת את כל הדברים האלה. הגדרות התוסף הן מאוד הגיוניות כברירת מחדל, ואשף התצורה ידריך אתכם גם בשלבים המתאימים על מנת להשיג את הגדרות ה- SEO הטכניות שלכם.

סכנות או קשיים שאתם עלולים להתקל בהם עם תוסף Yoast לקידום אתרים בוורדפרס

עם כל זה שלהשתמש בתוספים הוא באמת עניין מצויין ישנם כמה כללים שמומלץ להקפיד עליהם. והמקרה של תוסף Yoast לקידום אתרים בוורדפרס ממש מדגים אותם. במרץ 2018 עם שחרורה של גרסא 7.0 של Yoast התגלה בה באג. העדכון ששוחרר כמה ימים מאוחר יותר מתוך מטרה לתקן אותו, הביא לירידה במיקומים משום שהבאג בעידכון התוסף, הביא לכך שגוגל התייחס לאותם אתרים כאל אתרים באיכות נמוכה, ולכאלו שיש בהם בעיית תוכן, לרוב מדובר בתוכן משוכפל או רדוד ונטול כל ערך למשתמשים. אומנם העדכון הזה לא השפיע על כולם, אבל הוא בהחלט פגע בלא מעט אתרים.

אז מה עושים כדי להמנע ממצבים כאלו? ובכן ישנם כמה כללי יסוד שמומלץ לפעול לפיהם והם עשויים להציל אתכם במצבים קשים כאלו.

צעדים להתנהלות נכונה בוורדפרס

הצעד הראשון הוא לא לשנות את הקישורים הקבועים שלכם. אם תחליטו לשנות את הקישורים הקבועים שלכם, כתובות האתרים של ההודעות שלכם ישתנו. מנועי חיפוש כבר לא יכולים למצוא את הפוסטים שלכם, מכיוון שהם הוסיפו לאינדקס את הקישור הישן, ומבקרים שמגיעים לאתר שלכם באמצעות מנועי חיפוש יקבלו את הודעת השגיאה הידועה לשמצה 404, שממנה אנו מנסים להימנע.

קרא עכשיו
קידום אתרים במנועי חיפוש: 4 יתרונות בקידום אתרי וורדפרס

למרות מה שנאמר מעלה לגבי עדכונים הרי שמאוד חשוב לעדכן את כל התוספים עבור האתר. צריך לזכור שעדכונים לא רק מביאים תכונות חדשות אלא לעיתים קרובות מתקנים באגים ובעיות אבטחה.

ישנם יותר מחמישים אלף תוספים זמינים במאגר הוורדפרס, כך שישנם הרבה אפשרויות לבחירה. מה שמאוד מפתה להתקין תוסף  Yoast לכל דבר קטן שתעלו על דעתכם. אבל זה לא בא בלי עלות. לא רק שתצטרכו לשמור על עדכניות של כל התוספים הללו, אלא שיותר מדי תוספים שעושים דברים מהודרים עלולים להאט את האתר שלכם.

שימו לב לתוכניות הבת בעת ביצוע שינויים כשהמטרה העיקרית שלכם היא לשמור על אחידות בעיצוב האתר. אחת הטעויות הנפוצות היא של מחיקת פוסטים או דפים. יתכן שאלו כבר לא משרתים את המטרה שהייתה בעבר, והגיוני להסיר אותם, אך מנועי החיפוש הוסיפו לאינדקס את האתר ותוכן שנמחק יהפוך להודעה 404, ההמלצה שלנו בפורשופ, היא דווקא לא למחוק דפים ישנים אשר לא רלוונטים יותר אלא ליצור הפנייה לדף הבית של האתר או למאמר חדש ורענן. דרך אגב, Yoast SEO Premium יכול לפתור את הבעיה.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4517 ----- This is a test...