סורק האתרים של גוגל: כל כמה זמן גוגל סורק את האתר שלך?

איך גולשים מגיעים לאתר שלכם על ידי חיפוש בגוגל? סורק האתרים של גוגל מורכב מרכבי תוכנה (זחלנים) שאיתם הוא סורק את האתרים השונים ומבצע התאמה בין מילות מפתח ובין האתרים השונים. מכאן כל בעל אתר ישאל את עצמו, כל כמה זמן סורק האתרים של גוגל סורק את האתר שלי?

הרי אם עדכנתם עמוד חדש, אתם בוודאי רוצים שגולשים יגיעו אליו במהרה – אך עד שגוגל לא יסרוק אותו, אף אחד לא יוכל לדעת על קיומו. יש לא מעט פרמטרים שעליהם נרחיב מיד שמשפיעים על תדירות הסריקות של סורק האתרים של גוגל, אך באופן עקרוני מרבית האתרים נסרקים לפחות פעם אחת ביום – יש כאלה שאפילו נסרקים כמה פעמים בכל יום.

גודל האתר משפיע על תדירות הסריקה

מבחינת גוגל אתרים גדולים הם כאלה שיכולים לתת ערך מוסף לגולש שמגיע אליהם. ולכן ברוב המקרים כאשר האתר גדול יותר ומכיל כמות גדולה יותר של עמודים, הוא גם נסרק באופן תדיר יותר. לעומת זאת אתרים קטנים עם מספר מצומצם של עמודים הנסרקים פחות. כך שאם אתם רוצים שגוגל יסרוק את האתר שלכם לעיתים שכיחות, מוטב שתדאגו להגדיל בתדירות את גודל האתר על ידי מאמרים חדשים, דפי מוצרים נוספים ועוד. לנפח יש משמעות בקידום אורגני של אתר וכמובן בתדירות הסריקה.

קישורים חיצוניים יהיו קריטיים גם לסריקה

הטיפ של פורשופ: תשקיעו בקישורים חיצוניים! ככל שלאתר שלכם יהיו יותר קישורים נכנסים מאתרים אחרים, כך באופן טבעי תדירות הסריקה תהיה גבוהה יותר. הסיבה לכך היא שכאשר גוגל יסרוק אתר שממנו יש לכם קישור נכנס, הוא אוטומטית יעבור לאתר שלכם על ידי אותו קישור. כך שהזחלנים יוכלו לעבור ולסרוק גם את האתר שלכם על הדרך, וזה עשוי להיות מאוד משמעותי.

איך לנעול את סורק האתרים של גוגל בתוך האתר? הטמעת קישורים פנימיים

בדומה לקישורים החיצוניים שמסייעים לסריקת האתר פעם אחר פעם, כאשר אתם מוציאים קישורים פנימיים אתם מסמנים לגוגל אילו עמודים הם החשובים ביותר. כך גוגל ידע אילו עמודים הוא צריך לשים אליהם לב, וכך אתם תוכלו להיות בטוחים כי העמודים הקריטיים באתר הם אלה שיופיעו בראש הדירוג. סורק האתרים של גוגל יודע לזהות על סמך קישורים פנימיים את העמודים החיוניים ביותר. לכן הפנו מדפי המאמרים קישור אחד ויותר, הפנו קישור לדף הבית וקישור נוסף לדף מאמר נלווה או לדף קטגוריה הקשורה למאמר.

אתר סמכותי – נסרק יותר פעמים

ככל שהאתר שלכם יהיה יותר סמכותי, כך הזחלנים של גוגל יגיעו אליו יותר פעמים על מנת לסרוק אותו. יש לא מעט דרכים שיכולות לסייע להם להגדיל את הסמכותיות של האתר – ואתם צריכים לעשות כל פעולה על מנת להגדיל את הסמכותיות כך תוכלו להגדיל את תדירות הסריקה. בין הפעולות שיש לבצע: הוספת דף אודות, דף יצירת קשר, הוספת פרטים כמו מפה, כתובת, טלפון לפוטר, הוספת סימני תשלום מאובטח, הוספת מפתח SSL לאתר, כל דבר שידגיש אמינות בניכם לבין הלקוח.

קרא עכשיו
קידום אתרים במנועי חיפוש: 4 יתרונות בקידום אתרי וורדפרס

אתר ותיק גם הוא נסרק יותר

אתרים חדשים נסרקים בתדירות מאוד נמוכה, יש כאלה שאומרים אפילו בתדירות של אחת לשבוע או אחת לשבועיים. מנגד אתרים ותיקים סורק האתרים של גוגל יסרוק באופן תדיר, כמו שאמרנו פעם ביום לכל הפחות. כך שככל שהאתר יהיה יותר ותיק כך תדירות הסריקה גם היא תהיה גדולה ומשמעותית יותר.

כמות השינויים עשויה להיות קריטית

הזחלנים של גוגל הם מאוד חכמים, והם לומדים עם הזמן את תדירות השינויים שאתם עושים באתר. ככל שתבצעו יותר שינויים באתר, כך הזחלנים יגיעו לאתר שלכם בתדירות גבוהה יותר. אם אתם לא תעשו שינויים באתר לאורך זמן, הזחלנים מצידם יגיעו לביקור לעיתים רחוקות – כי הם מתארים לעצמם שאין כל כך מה לבדוק.

שימוש נכון במפות האתר

סורק האתרים של גוגל בוחן את כל העמודים באתר, כולל את המפה של האתר שאומרת לו בדיוק אילו עמודים קיימים באתר. כך שככל שהמפה תהיה טובה ומעודכנת יותר, כך הסורק ידע בדיוק אילו עמודים הוא צריך לבחון – וכמובן שהוא יבצע את זה בתדירות הרבה יותר גבוהה.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4418 ----- This is a test...