יעול מענה ללקוחות: 6 סיבות למה חייב צ’טבוט לעסק

המושג צ’טבוט התאזרח ברשתות בחברתיות כאשר אפליקציות המסרים המיידים זכו לפופולריות עצומה והמשיכו לגדול מיום ליום. הציבור אומר את דברו, הוא רוצה תגובה כאן ועכשיו. אין לו סבלנות לכות שהנציג הטלפוני יענה, שמחלקת השיווק תענה במייל חוזר תוך שלושה ימי עסקים או שהחנות תפתח בבוקר.

צ’טבוט הוא התגשמות החלום של כל משווק ברשת שהופך את המסרים המיידים לכלי שיווקי אוטומטי ויעיל בניחוח אישי לגמרי. רובוט אוטומטי המתוזמן לשליחה ולקבלה של מסרים שבמהירות הפך לכלי כל כך פופולרי עד שהופרד ויצא לעצמאות בתור כלי שיווק נפרד  ולא מחויב להיות מחובר לאפליקציה. הצ’טבוט העדכני הוא פורץ דרך בכך שהוא מיישם  את הבינה המלאכותית ומשפר לכם באמצעותה את תהליך השיווק- החל מאיסוף לידים, ניהול שירות לקוחות והשלמה של מכירות תוך שהוא מהיר, יעיל וחוסך לכם כוח אדם, כלומר גם כסף.

היופי האמיתי בשימוש בצ’טבוט הוא האצת תהליכים ופעולות. בצ’ט-בוטים אינם מוגבלים, אפשר למעשה להגדיל האם מספר אין סופי של ראקציות על פי הן ישלחו תגובה ללקוח המתכתב עמם. יש אפילו צ’טבוטים שמסוגלים לחשוב, קוראים לזה בינה מלאכותית. הם יכולים לחזור על פי מספר טריגרים מוגדרים מראש מה יהיו השאלות אותם הלקוח יצטרך מענה עליהם ולספק מענה מדויק. כמו שאומרים – המכונה לא טועה.

אם העסק שלכם מקבל פניות רבות, צ’אט בוטים יכולים להוריד את העומס מצוות תמיכת הלקוחות שלך. בכך שהם משמשים כנקודת הקשר הראשונה, צ’אט בוטים יכולים לזקק את הבעיה ולמזער את זמן ההתכתבות עם כל לקוח ואף להפנות אותם לסוכנים אנושיים רק כנדרש.

6 סיבות לכך שחייב צ’טבוט לעסק שלכם

  1. עד 2025 שוק הצ’טבוט העולמי יגיע לשווי של 1.25 מיליארד דולר, רוב המוחץ של האינטראקציות עם הלקוחות יתבצעו ללא מעורבות בן אנוש ורבות מהן על ידי סוכנים חכמים. יכולות הבינה המלאכותית שמשתפרות מידי יום, הופכות ללגיטימיות ונדרשות על ידי הצרכנים, עלותן והפעלתן הופכת מושגת לכל כיס.
  2. פייסבוק כפורצת דרך בכל התחומים, הייתה החלוצה שהפכה את הצ’טבוט לכלי שיווקי לפני מספר שנים. כיום יש מספר פלטפורמות שונות המאפשרות להקים צ’טבוט לעסק ולכל מטרה ולמעלה מ 10,000 מפתחים בונים צ’טבוטים מבוססי פייסבוק ומסנג’ר. התחום הזה חי, מתקיים ונושם בזכות עצמו.
  3. היישום הפוטנציאלי תלוי בדמיונו של המפתח: שירות לקוחות, תסריטי שיחה, ניהול רשימת תפוצה ומדיה חברתית, מקדם מכירות, מענה מידי לכל שאלה בכל נכס דיגיטלי, תחליף לדף נחיתה אוסף לידים והרשימה מתארכת מידי יום. הכל אוטומטי, פשוט ומאפשר ניהול בתקציב רזה החוסך בכוח אדם.
  4. אנשים מגיבים הרבה יותר טוב לבוטים מאשר למודעות פרסומת או ניוזלטר. הסטטיסטיקה מלמדת על מעל 80% פתיחה ומעל 50% הקלקה יותר מאשר תגובות למודעות פרסמת או ניוזלטר. יחסי ההמרה עולים בהתאמה 40%-50% -לפי מחקרו של מומחה השיווק ניל פאטל. הסיבה המרכזית להצלחה היא הפשטות של ההרשמה והתגובה. הגולש לא צריך למלא פרטים אישים מתישים- הוא פשוט לוחץ “כן” להסכמה.
  5. לא צריך להיות מתכנת כדי ליצור בוט. גם עסקים קטנים- שרוצים ליהנות מכוחו של הצ’טבוט יכולים לעשות זאת בעצמם. כן, גם אתם. פייסבוק ומסנג’ר מאפשרות ליצור תסריטי שיחה מוכנים מראש, וגם יצרני בוטים עצמאיים כמו צ’טפיול יעזרו לכם לבנות בוט מההתחלה ויתנו לכם כלי נהדר many chat שילמד מהשיחות שהצ’טבוט שלכם יערוך וישפר את המענה להמשך הדרך. השימוש- גם קל וידידותי לתפעול. כשהעסק יעלה ויפרח בעקבות שימוש בצ’טבוט לעסק תוכלו להשקיע במתכנת או מפתח קוד שיבנו לכם צ’טבוט ייחודי לכם ומשופר.
  6. אתם מוכרים לדור למילניום בני דור המילניום אינם קונים אימפולסיביים. הם אוהבים לברר ולהשוות מוצרים לפני שהם קונים. כמו כן, בני דור המילניום מעדיפים צ’אט חי על שיחות טלפון (כן, הם לא תמיד רוצים לדבר איתכם). לכן, אם קווי המוצרים שלכם מכוונים למילניאלס, שימוש בצ’אט-בוטים בשירות הלקוחות שלכם תהיה השקעה נבונה.

צ’טבוטים לעסקים מומלצים לשימוש –  Morph.ai, Recast, MEOKAY, chatbots, BotKit ,ChattyPeople, FlowXO

קרא עכשיו
שיווק במייל: איך לשפר את נתוני הפתיחה של רשימת התפוצה במייל

בין אם העסק שלכם הוא בתחום הביטוח, המסחר האלקטרוני, קמעונאות, תחום האירוח, לוגיסטיקה, גיוס עובדים וטכנולוגיה שכבר נהנים מיישומי הצ’טבוסט ובין אם אתם בתחום אחר בו תהיו חלוצי הכנסת הבינה המלאכותית, אין סיבה שאתם לא תהיו חלק מהמהפכה העולמית. חשוב שבכל התהליך תמיד תשמרו על ציר קשב וקשר למענה אנושי למקרים שנופלים בין הכיסאות. הבוטים העתידיים יהיו מפותחים הרבה יותר, והדרך הנכונה להתחיל את העתיד- היא עכשיו. העתיד כבר כאן.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4413 ----- This is a test...