מילון מושגים מעולם השיווק: 15 מונחים מעולם השיווק שחייבים להכיר

עולם השיווק הוא אחד מהעולמות המרתקים ביותר שתוכלו לפגוש, ואם תכירו את העולם הזה על בוריו – אתם תוכלו למנף את הפוטנציאל העסקי שלכם. אך בכדי שתוכלו להגיע למצב שבו אתם תנפצו את תקרת הזכוכית, אתם תהיו מוכרחים להכיר מונחי שיווק כאלה ואחרים. אנחנו בפורושופ, עשינו לכם קצת סדר וריכזנו עבורכם 15 מונחים מעולם השיווק ,המונחים המובילים שאתם פשוט חייבים להכיר!

משפך שיווקי – Marketing Funnel

משפך שיווקי הוא אחד ממונחים מעולם השיווק המובילים והינו תיאור מפורט של השלבים אותם עובר הגולש מהרגע הראשון שבו הוא נחשף לחברה, למוצריה או לשירותיה ועד הרגע שבו הוא הופך באופן רשמי להיות לקוח של החברה.

חווית משתמש, חווית לקוח – UX, CX

חווית הלקוח כיום היא יותר חשובה מבחינת שיווק של עסק. אך מדובר על הדרך שבה המשתמש חווה את החבריה ואת מוצריה – מה הרושם שהוא מקבל עליה.

יחס החזר ההשקעה – Return on Investment

אחד מהנושאים החשובים ביותר ומושג ממונחים מעולם השיווק הנפוץ ביותר הוא ROAS, הכוונה היא להוצאות הפרסום והשיווק והרווח שאותו העסק מקבל כתוצאה מאותו פרסום – על מנת להבין האם ההוצאות היו אכן משתלמות.

CPA – Cost Per Action

העלות של הרכישה או כל פעולה אחרת אותה הגולש צריך לבצע בשלב כזה או אחר.

PPC – Pay Per Click

העלות של הקלקה(קליק) של הגולשים על אחד מהפרסומים שאותם החברה מפרסמת.

ערוצים דיגיטליים – Digital Channels

על הערוצים הדיגיטליים שבהם אנו משתמשים על מנת לבצע פרסום של העסק. זה יכול להיות ברשתות החברתיות, דרך האתר, דרך היוטיוב או כל מקום אחר.

Marketing Automation

לבצע ניתוח מעמיק של כל הפעולות מתוך עולם השיווק, ולהבין בדיוק איך אפשר לייעל אותן – כך שהעסק יממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו.

SEO – Search Engine Optimization

אחד מאותם מונחי שיווק החשובים ביותר, מדובר על תהליך שמטרתו להעלות את הדירוג של האתר במנועי החיפוש השונים – בדגש על גוגל כמובן שהוא מנוע החיפוש החשוב והמשמעותי ביותר.

קרא עכשיו
אמהות עובדות מהבית

Bounce Rate – אחוז הנטישה באתר

עוד אלמנט משמעותי מאוד שבלעדיו לא תוכלו לבצע שיווק אידיאלי. Bounce Rate מתמקד באחוז של הגולשים שעוזבים את האתר ברגע הראשון שהם נכנסו אליו – כך תוכלו לבחון את איכות האתר שלכם, אלו נתונים שמופיעים בגוגל אנליטיקס.

מסע הלקוח – Customer Journey

המסע המפורט אותו עובר הלקוח מהרגע שהוא נכנס לאתר ועד הרגע שהוא יוצא ממנו. כלומר כל הדפים שאותם הוא עבר ופירוט מלא של הזמן שבו הוא נשאר בכל דף. גם נתון אותו תוכלו לראות בגוגל אנליטיקס.

CTR – Click through Rate

אחוז ההקלקה על המודעות של העסק, אותן מודעות שאתם משלמים עליהן כסף. עולם השיווק יספק לכם אפשרות לדעת את איכות המודעה, כך שתוכלו לייעל אותה עד כמה שאפשר.

תהליך הרכשת לקוח – Customer Acquisition

התהליך המלא שאותו אמור לעבור כל קונה פוטנציאלי מהרגע שבו הוא נכנס לאתר ועד הרגע הסופי שבו הוא אמור לבצע את הרכישה – ולהפוך לקונה באופן רשמי.

CTA – Call to Action

מונחי שיווק יש בשפע, מדובר על עוד מונח חשוב מאוד. מדובר על כל אותם כפתורי הנעה לפעולה שאמורים לגרום לגולש להשאיר פרטים או לבצע רכישה בשלבים כאלה ואחרים.

Conversion Rate

שיווק הוא לא נושא פשוט, ולכן חשוב לדעת מונחי שיווק חשובים. המונח הזה מתאר את האחוז של הגולשים שביצעו פעולה מסוימת, אותה פעולה שאנו מעוניינים שהם יבצעו.

רימרקטינג Re marketing

עולם השיווק מכריח אותו שלא לוותר לעולם. Re marketing היא פעולה שבה גולש אנו עוקבים אחרי התנועות של משתמש שכבר ביקרת באתר – ומשכנעים אותו לחזור לבצע רכישה.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
4420 ----- This is a test...