מה עדיף אחסון אתרים בחו”ל או בישראל?

כל בעל אתר מוצא את עצמו מתלבט תמיד באותה השאלה – מה עדיף אחסון אתרים בחו”ל או בישראל? מדובר על החלטה קריטית במיוחד, החלטה שעשויה להשפיע על הקידום האורגני ועל חווית המשתמש כולה. לכן אתם לא יכולים לעשות החלטה שמגיעה מהבטן, אתם צריכים לעשות החלטה שאתם עומדים מאחוריה באופן מוחלט.

אז לפני שאתם עושים החלטה לכאן או לכאן, אנו בפורשופ ננסה להציג בפניכם את היתרונות ואת החסרונות בכל אחת מהאפשרויות. כך שבזמן אמת אתם תוכלו לדעת איזה אחסון יהיה הכי טוב לאתר שלכם. תזכרו שאתם לא יכולים להקל ראש באף אחת מהאפשרויות, כי כל אחת מהן יכולה בסוף להיות רלוונטית לאתר שלכם.

היתרונות של אחסון אתרים בארץ

היתרון המובהק ביותר של אחסון האתר בארץ הוא כמובן מיקום השרת. כאשר השרת נמצא בארץ, אתם תוכלו לקבל הרבה יותר יתרונות מאשר מצב שבו השרת ממוקם בחו”ל. ברגע שיש קרבה פיזית בין הגולשים ובין השרת, הם יקבלו חווית משתמש טובה יותר – האתר יעלה מהר יותר ולא יהיה תקיעות מיותרות. כמובן שחשוב לוודא כי החברה שבה אתם עומדים לאחסן את האתר אכן מחזיקה שרתים בארץ, יש חברות ישראליות שמחזיקות דווקא שרתים בחו”ל.

עוד יתרון שאי אפשר להתעלם ממנו כאשר אתם מאחסנים את האתר בישראל הוא רמת האבטחה. ישראל היא אחת מהמדינות המובילות בעולם בכל מה שקשור לסייבר, לכן ברוב המקרים אתם תקבלו אבטחה מקסימאלית. אתם תוכלו להיות רגועים כי המידע שלכם לא יגיע לגורם שלישי כמעט בשום סיטואציה כזאת או אחרת.

היתרונות של אחסון אתרים בחו”ל

כאשר מדברים על אחסון של אתר בחו”ל, היתרון המשמעותי ביותר הוא כמובן עלות האחסון. (כמה עולה לאחסן אתר? מחירון אחסון אתרים) רוב חברות האחסון בחו”ל מציעות מחירים הרבה יותר אטרקטיביים מאשר המחירים של חברות האחסון בישראל. המחירים יהיו נמוכים בעשרות ואפילו במאות אחוזים בהשוואה לחבילות זהות בארץ, וזוהי סוגייה שאתם לא באמת יכולים להישאר אדישים אליה. אתם צריכים לעשות כל מאמץ על מנת לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר, בטח אם אתם מאחסנים יותר מאתר אחד על השרת.

עוד יתרון שאולי יפתיע אתכם הוא שירות הלקוחות של חברות אחסון בחו”ל. אומנם השיחה עם שירות הלקוחות תהיה באנגלית, אך הם יעשו כל מאמץ על מנת שאתם תהיו מרוצים – והם יהיו זמינים 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע. לעומת זאת החברות בארץ עשויות להציג שירות ירוד וזמינות נמוכה, וזה עשוי להיות פקטור מרכזי בקבלת ההחלטות שלכם.

אז מה באמת עדיף – אחסון אתרים בחו”ל או בישראל?

אז כמו שהבנתם, קשה מאוד להמליץ לכם על בחירה אחת ספציפית שבה אתם צריכים לבחור. יש לא מעט משתנים שעשויים לגרום לכם להעדיף אפשרות אחת על פני האפשרות האחרת. הכי חשוב שאתם תיקחו בחשבון את כל המשתנים השונים שעשויים להשפיע עליכם.

יש לכם מספיק כסף להשקיע בשרת ישראלי? ברוב המקרים ההמלצה היא פשוט ללכת על האפשרות הזאת. אתם תוכלו ליהנות משירות כחול לבן, תוכלו לתרום לחברות ישראליות – וכמובן המהירות של האתר תדבר בעד עצמה. אך אתם צריכים לקחת בחשבון כי מדובר על הוצאה של מאות שקלים בכל שנה על אחסון אתר בודד.

אין לכם מספיק כסף להשקיע בשרת ישראלי? חשוב שתבינו שזה ממש לא סוף העולם, אחסון אתרים בחו”ל זוהי אפשרות שיכולה להיות מהירה, איכותית וזמינה. בנוסף יש לא מעט פיצ’רים שיכולים לסייע לכם לשפר את המהירות של האתר – והחיסכון הכספי יהיה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך