מה זה שיווק שותפים? כל מה שאתם צריכים לדעת על שיווק שותפים

מדריך שיווק שותפים בחינם למי שרוצים ללמוד על השיטה וכיצד היא עובדת.
שיטת השותפים היא הדרך שלנו לפרסם מוצר או שירות של בעל עסק או חברה, ולקבל עמלה בעבור רכישה שבוצעה בפועל או לאחר שהמשתמש השאיר פרטים. מדובר במודל עסקי הקיים מזה שנים רבות בענף המכירות בארץ ובעולם.

מדריך שיווק שותפים בחינם

בתחום הדיגיטל מקובל להשתמש בקישור ייחודי לסימון ומעקב אחרי השותפים. כל שותף או מפרסם שבחר לקדם מוצר או שירות של בעל עסק או חברה, יכול להטמיע את הקישור שקיבל באתרי תוכן, פורומים, קבוצות פייסבוק ופלטפורמות תוכן אחרות. המטרה היא לפרסם לכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים אשר הביעו עניין במוצר או השירות אותו אתם מקדמים, ולגרום להם להשאיר פרטים בעמוד המוצר או לרכוש אותו דרך הקישור שלכם.

מה זה תוכניות שותפים ואיך מרוויחים מהן כסף?

תוכניות שותפים הן למעשה תוכניות התגמול בין העסק ובין השותף המפרסם, דרכן ניתן לקרוא את כל תנאי הרישום וההשתתפות בתוכנית, גובה העמלה, תנאי תשלום וכו’.

בתי עסק, חברות וארגונים אשר בחרו לעבוד עם תוכנית שותפים מסודרת, יאפשרו לשותפים למלא טופס בקשה להצטרפות לתוכנית. ברוב המקרים, נדרש אישור ידני של מנהל השותפים בחברה, ולפעמים ייתכן כי יחזרו אליכם טלפונית לשיחת היכרות קצרה לפני שיאשרו אתכם.

לאחר שנרשמתם לתוכנית השותפים של בית העסק או החברה עמה בחרתם לעבוד, תוכלו להתחיל לפרסם ולהביא אנשים אל דף הבית או עמוד הנחיתה של החברה, זאת כמובן בכפוף לתנאים עליהם חתמם, באתרים ובפלטפורמות שאישרו לכם לפרסם.

מודלים לתשלום בשיווק שותפים

ישנם מספר מודלים לתשלום עמלות שותפים בהם נהוג להשתמש כיום.

המודל הראשון נקרא “PPS” Pay Per Sale או תשלום לפי מכירה. בשיטה זו, המפרסם השותף מקבל עמלה רק אם בוצעה מכירה בפועל.

המודל השני נקרא “PPL” Pay Per Lead או תשלום בעבור לידים. בשיטה זו, השותף מקבל תשלום בעבור הפניית לקוחות פוטנציאלים שהביעו עניין במוצר או השירות הרלוונטיים. כך למעשה, בכל פעם שמילא המשתמש את טופס יצירת הקשר והשאיר את פרטיו, יתוגמל השותף בעמלה.

המודל השלישי והפחות נפוץ בישראל נקרא “PPA” Pay Per Action או תשלום עבור פעולה. במקרה זה יקבל השותף עמלה בכל פעם שהצליח לגרום למשתמש לבצע פעולות ספציפיות כגון צפייה בסרטון, הורדת אפליקציה, לחיצה, קנייה, הרשמה לשירות וכו’.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך