מהו שרת פרוקסי? איך להשתמש ב- Proxy?

זוהי הפעם הראשונה שאתם שומעים את המונח שרת פרוקסי? אם כן, אתם מוכרחים להכיר את המושג הזה על בוריו, בטח אם אתם עובדים בתחום קידום האתרים. אולי במחשבה ראשונה נדמה לכם כי אין קשר בין שרתי פרוקסי ובין קידום אתרים, אך אתם עומדים לגלות בדיוק ההפך.
לפני שנסביר לכם את הקשר בין פרוקסי ובין קידום אתרים, אנו נסביר לכם בדיוק מה זה אומר. כך שברגע האמת, אתם תוכלו להבין האם אתם צריכים להשתמש בשרתים הללו או שאתם תוכלו לבחור באפשרויות אחרות שיהיו רלוונטיות יותר עבורכם.

שרת פרוקסי – מה זה אומר?

שרת פרוקסי הוא בעצם שרת שמטרתו ליצור סוג של הפרדה בין המחשב המקומי ובין המחשב שנמצא בנקודת היעד. השימוש העיקרי בשרתי פרוקסי מתבצע על ידי חברות או ארגונים גדולים, כאלה שרוצים לבצע ניטור של התעבורה שלהם ברשת האינטרנט. אך כמובן שנכון להיום גם לקוחות פרטיים יכולים לעשות שימוש ברשת הזה, והם יכולים לנצל אותו לצורך ביצוע של לא מעט פעולות. לא נגיד כי מדובר על פעולות המוגדרות בתור פעולות סופר חשובות, אך עדיין מדובר על פעולות שהרבה יותר קל לבצע אותן בשיטה הזאת.

פרוקסי הפוך – איך הוא בא לידיי ביטוי?

סיפרנו לכם כי השימוש העיקרי בפרוקסי מגיע כאשר המשתמש או החברה רוצים לחבר את המחשב לשרת פרוקסי כזה או אחר. אך כמובן שיכולה להתבצע פעולה הפוכה, פעולה שבה השרת הוא זה שמתחבר למחשב שבו אתם משתמשים. באמצעות החיבור יוכל השרת לקבל מידע מהמשתמש, מידע שאותו הוא יכול לנצל על מנת לבצע פעולות שונות ומגוונות. המשתמש מצידו בחלק מהמקרים אפילו לא ידע כי ישנה פעולה של איסוף מידע שמתבצעת באותם הרגעים, ממש מאחורי הגב שלו.

איך ניתן להשתמש בפרוקסי לצורך קידום אתרים?

מהירות האתר: אחת מהסיבות שלא מעט מקדמי אתרים עשויים לאהוב את הנושא של שרתי פרוקסי היא שבעזרתם ניתן להגדיל את מהירות האתר. הרי ברור לכולם כי מהירות האתר כי חלק בלתי נפרד מהקידום האורגני שלו, ובעזרת שרתי פרוקסי ניתן לנתב את התעבורה של הגולשים באתר. כמובן מדובר בעיקר על אתרים גדולים עם עשרות אלפי גולשים בו זמנית, כאלה שהשרתים בעצמם לא יכולים לנתב את התעבורה בניהם. שרת הפרוקסי עושה את העבודה הקשה, ומאפשר לגולשים לגלוש באתר במהירות גבוהה וללא שום הפרעה.

קרא עכשיו
מהי רגולצית ePR ואיך היא הולכת להשפיע על עולם השיווק הדיגיטלי?

בניית קישורים: אי אפשר לקדם אתר בצורה אורגנית מבלי לבנות קישורים בצורה טובה, אז איך שרתי פרוקסי יכולים לסייע בנושא הזה? בעזרת שרת פרוקסי אתם תוכלו לשנות את כתובת ה-IP של אתר מסוים, וכך לשנות כביכול את המדינה שבה האתר נמצא. האפשרות הזאת תהיה אידיאלית כאשר תרצו לבנות אתר שמיועד לגולשים מכל מיני מדינות או שמא תרצו שלא להתעסק עם חברות אחסון ממדינות שונות. האפשרות הזאת תהפוך את בניית הקישורים להרבה יותר קלה, ותסייע לכם להשיג כמות גדולה של גולשים שיכנסו לאתר. לא מעט בעלי אתרים יכולים לספר לכם כי השילוב הזה יכול להיות השילוב המנצח.

למנוע חסימות ברשתות החברתיות: יצא לכם שנחסמתם ברשת חברתית כזאת או אחרת? לא מדובר על סיטואציה נדירה, ביחד אתכם יש לא מעט בעלי עסקים אחרים שגם הם נחסמו. בחלק מהמקרים החסימה איננה מוצדקת, אך בפועל לא יהיה לכם בדיוק עם מי לדבר ואל מי לבוא בתלונות. באמצעות שרתי פרוקסי אתם תוכלו לפתוח מספר חשבונות שונים, שעל פניו נראים חשבונות ממדינות אחרות – כך פייסבוק לא תגביל או תחסום אתכם שוב בעתיד. קחו בחשבון כי המדיניות של פייסבוק בכל מדינה היא שונה, לכן תוכלו לבחור מדינה שבה המדיניות קצת פחות נוקשה.

להשתמש בכלי קידום שונים ללא הגבלה: רוצים להשתמש בכלי קידום ללא הגבלה? זוהי יכולה להצטייר בהתחלה בתור משימה כמעט בלתי אפשרית, אך שרת פרוקסי יכול לסייע לכם גם בסיטואציה הזאת. לא מעט כלי קידום מאפשרים לכם להתנסות בהם באופן מוגבל, על מנת שתוכלו ללמוד את הכלי. ברגע שיש לכם מספר שרתי פרוקסי שמהם תוכלו לשאוב מספר כתובות IP שונות, יהיה לכם הרבה יותר קל להשתמש בכל הכלים האלה ללא מגבלה – ואף אחד לא יכול לעלות על זה.

מקווים שהמאמר עשה לכם קצת סדר בבלאגן, בהצלחה רבה! צוות פורשופ.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5360 ----- This is a test...