כסף מיוטיוב: איך מייצרים הכנסה מערוץ יוטיוב?

בין אם יש לכם ערוץ יוטיוב משלכם ובין אם לא, אתם בוודאי תוהים לעצמכם איך תוכלו לעשות כסף דרך היוטיוב? הרי יש לא מעט אנשים בישראל ובעולם שזהו מקור הפרנסה שלהם, והם מצליחים להכניס לא מעט כסף מהאפיק הספציפי הזה. לכן החלטנו להרים את הכפפה, ולהסביר לכם בדיוק איך תוכלו להגיע למצב שגם אתם תוכלו להרוויח כסף מה-YouTube, ובכך תוכלו להוציא את מירב התועלת מהאפשרויות שעומדות לרשותכם בכל רגע נתון.

כסף מיוטיוב יכול להיות רלוונטי בין אם אתם מחפשים הכנסה נוספת מהצד ובין אם אתם מחפשים הכנסה עיקרית. הפעולות שאותן אתם תנקטו בפועל, הן אלה שיסייעו לכם להחליט האם אתם יכולים להתבסס על ההכנסה מערוץ ה-YouTube בלבד. בחלק מהמקרים, אתם תצטרכו להשיג מקור הכנסה נוסף בכדי שתוכלו להשאיר את הראש שלכם מעל למים. אך זה תמיד נחמד לקבל כמה מאות או כמה אלפי שקלים מהיוטיוב שלכם, הכנסה שלפעמים אתם לא לוקחים אותה בחשבון בחישוב הכללי שלכם.

מהם הדרכים השכיחות ביותר להרוויח כסף מיוטיוב?

 1. לשווק את המוצרים או השירותים שאתם מספקים: אחת מהדרכים היעילות ביותר שתוכלו לעשות כסף מה-YouTube היא על ידי שיווק המוצרים או השירותים שאותם אתם מספקים. האפשרות הזאת תהפוך להיות רלוונטית כאשר אתם תאספו כמות גדולה של עוקבים אחרי הערוץ, כך תוכלו להחדיר בהם את השירותים או את המוצרים שאתם מספקים. אך חשוב לקחת בחשבון כי במקביל לשיווק המוצרים, אתם תהיו חייבים לתת ערך מוסף בערוץ שלכם – כך תוכלו לגרום לכל העוקבים להישאר. אם אתם תהפכו את הערוץ שלכם להיות ערוץ שיווקי בלבד, אתם עשויים לאבד לא מעט מהעוקבים שהצלחתם לעניין – ומכאן המשימה הופכת להיות משימה הרבה יותר קשה.
 2. תיצרו מדריכים או סרטונים שעשויים לתת ערך: עוד דרך מעולה שתאפשר לכם להרוויח דרך יוטיוב היא ליצור סרטונים שעומדים לתת ערך מוסף לגולשים שייצפו בהם. ברגע שאתם יוצרים מדריכים מצולמים או שאתם עושים סרטונים עם ערך מוסף – הגולשים מקבלים עליכם רושם חיובי. מספיק שתציינו בשורה קטנה דרך כזאת או אחרת שבאמצעותה תוכלו להרוויח כסף ובתוך זמן קצר תוכלו להתחיל להרוויח כסף. בנוסף ברגע שהסרטון יהפוך להיות ויראלי אתם תוכלו להרוויח כסף על הציפיות מיוטיוב עצמה, וזה לא דבר נדיר מאוד כאשר מדובר על סרטון שנותן ערך מוסף לגולשים – ויש הרבה מאוד שרוצים לראות אותו.
 3. תדאגו לפרסם את הסרטון בפייסבוק העסקי: השאיפה שלכם היא להגדיל את התעבורה של הגולשים שצופים בסרטון שלכם, ככל שיותר גולשים יראו את הסרטון – כך תוכלו להרוויח יותר כסף. עוד דרך מעולה להגדיל את כמות הציפיות בסרטונים היא על ידי פרסום הסרטון בקבוצות שונות בפייסבוק. חשוב מאוד לשים לב כי אתם לא עושים ספאם או עוברים על חוקי קבוצה כזאת או קבוצה אחרת. עליכם לפעול על פי החוקים, כך תוכלו להגיע למצב שבו כמות הציפיות תגדל – ואתם לא תקבלו עונשים או סנקציות. לא מעט אנשים שוכחים לשים לב לכך, ומכאן הם מסתבכים עם פייסבוק וגם עם יוטיוב עצמה.
 4. שיווק שותפים באמצעות סרטוני YouTube: יש עוד לא מעט אפשרויות שעומדות על הפרק כאשר מדובר על להרוויח כסף מהיוטיוב. אם יש לכם ערוץ יוטיוב עם כמות גדולה של עוקבים ועם כמות גדולה של צופים, תוכלו לנצל זאת בכדי לבצע שיווק שותפים באמצעות הווידיאו שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשתיל קישור לרכישה דרך עלי אקספרס, אמזון, איביי או כל אתר מכירות אחר, ואתם תוכלו לקבל עמלה על כל רכישה. אם מדובר על כמות גדולה של ציפיות, אתם כמובן תוכלו לבצע סכומי כסף לא קטנים על העמלות השונות.
 5. לשווק את המוצרים או השירותים של בעלי עסקים אחרים: יש לכם ערוץ YouTube עם המון עוקבים? תוכלו לנצל אותו על מנת לפרסם מוצרים או שירותים של בעלי עסקים אחרים. כל עוד יש חשיפה גדולה לסרטונים שלכם, אתם תוכלו לנצל זאת בכדי לשווק את המוצרים או את השירותים שלהם. ערוץ יוטיוב הוא כוח חסר תקדים, בדיוק כמו הכוח שיש לערוצי הטלוויזיה הגדולים – אז למה שלא תנצלו את הכוח הזה? מדובר על הכנסה שיכולה להיות לא קטנה בכלל כאשר מסתכלים על התמונה הכוללת.
 6. הכניסו לסרטונים שלכם מודעות של גוגל: את המודעות של גוגל אתם בוודאי מכירים, עד לא מזמן היה מדובר על אחת מדרכי ההכנסה היעילות ביותר לאתרי אינטרנט. כיום יש אפשרות לעשות כסף מיוטיוב בעזרת אותן מודעות בדיוק. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשתיל את המודעות הללו באזורים שונים של הסרטון שאותו אתם מעלים, והגולשים עשויים ללחוץ על המודעות הללו. כל לחיצה עשויה להכניס לכם כמה עשרות סנטים, אך כאשר מדובר על כמות גדולה של לחיצות זה יכול להגיע למאות דולרים בכל חודש.
קרא עכשיו
חנות בפייסבוק: בואו למכור את המוצר שלכם בחנות הפייסבוק
 1. תנסו להריץ קמפיין YouTube: גם האפשרות הזאת דומה מאוד לאפשרות של גוגל, שאותה בתור בעלי אתרים אתם בוודאי מכירים. כמו שאתם מריצים קמפיין בגוגל או בכל אחת מהרשתות החברתיות, אתם תוכלו להריץ קמפיין ביוטיוב. המודעות שלכם יושתלו בצורה כזאת או אחרת בסרטונים של אחרים, ועם ניהול נכון של הקמפיין אתם תוכלו להרוויח ממנו לא מעט כסף. בדיוק כמו שאתם יכולים להרוויח כאשר הייתם מריצים קמפיין בגוגל או אפילו ברשתות החברתיות.
 1. המליצו על בעלי מקצוע שונים מכל מיני תחומים: האפשרות האחרונה שנרצה לספר לכם עליה, גם היא יכולה להיות מאוד פשוטה כל עוד יש כמות גדולה של צפיות לסרטונים שלכם. אתם יכולים בכל פעם להמליץ או לספר על בעל מקצוע כזה או אחר שאתם רוצים להמליץ עליו. כמובן שאתם צריכים לעשות זאת בצורה משכנעת, ואם דרך הערוץ שלכם אותו בעל מקצוע יזכה לחשיפה גדולה – אתם כמובן תוכלו להרוויח מזה לא מעט כסף. מדובר כאן על אינטרס משותף, אינטרס משותף שלכם להרוויח כסף מ- YouTube וכמובן של בעל המקצוע לקבל הזמנות מיותר לקוחות.

הטיפים היעילים ביותר להגדלת כמות הצופים בסרטונים

כמו שהבנתם, בכדי שתוכלו להפוך כל ערוץ יוטיוב ליעיל אתם תהיו מוכרחים להגדיל את כמות הצופים בסרטונים שלכם. אז מהם הטיפים היעילים ביותר להגדלת כמות הצופים בסרטונים שלכם? כמובן שלא נשאיר אתכם ללא תשובה שתוכל לסייע לכם להתקדם קדימה.

 • בכדי שתוכלו להגדיל את כמות הציפיות בסרטונים שלכם, אתם תהיו מוכרחים לבצע אופטימיזציה לסרטונים. זה אולי נשמע קצת מפחיד, אך למען האמת לא מדובר על פעולה כל כך מורכבת או מסובכת. ראשית אתם תהיו מוכרחים להשתמש בתיוגים נכונים ושנית אתם תהיו מוכרחים להשתמש במילות מפתח נכונות בכותרת וגם בתיאור של הסרטון.
 • הכותרת של הסרטון היא הדבר הראשון שאותו הגולש רואה, ולכן אתם צריכים לדאוג כי הכותרת שאותה אתם כותבים תהיה מספיק מעניינת ומספיק מושכת. אם הכותרת לא תהיה מספיק מעניינת, לא מעט גולשים יקראו אותה אך לא יכנסו לסרטון עצמו. מספיק שהכותרת תשאיר לגולש טעם של עוד, והוא באופן אוטומטי ילחץ עליה על מנת לראות מה קורה בתוך הסרטון.
 • בנוסף לכותרת שהיא חשובה במיוחד, עוד אלמנט שמסייע לגולש לגבש את הרושם הראשוני שאותו הוא מקבל זוהי התמונה שמופיעה. התמונה יכולה להיות חלק מהסרטון או שהיא יכולה להיות תמונה ייחודית שאתם מכניסים במקום. עליכם לדאוג כי התמונה עצמה תהיה מספיק אטרקטיבית, כזאת שתגרום לגולשים להיות מהופנטים אליה מיד כאשר הם רואים אותה.
 • הטיפ האחרון שנוכל לתת לכם בכל מה שקשור להגדלת כמות הצופים בסרטונים הוא לעדכן את הערוץ באופן קבוע. ערוץ יוטיוב חייב להיות מעודכן תמיד, כך תוכלו לגרום לגולשים שנמצאים בדף לחכות בכל פעם לסרטון חדש. אם אתם תעדכנו את הערוץ לעיתים רחוקות, לא מעט עוקבים עשויים להשתעמם ולעזוב את הערוץ שלכם.
קרא עכשיו
שיווק בלינקדאין: המדריך המלא לשיווק עיסקי בלינקדאין

צוות פורשופ מקווים שהמאמר לימד אתכם דבר או שניים בדרך להצלחה שלכם ביוטיוב!

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5265 ----- This is a test...