כמה עולה לאחסן אתר? מחירון אחסון אתרים

אם כבר יש לכם אתר לעסק, או שאתם בתהליכי בניית אתר, עליכם כבר להתחיל לחשוב על מיקום לאחסון האתר. איזה אחסון הכי מתאים לאתר שלכם? והאם יש מגוון רחב של סוגי אחסון? בדיוק בשל ריבוי השאלות הקיים איגדנו את כל התשובות למאמר אחד. במאמר זה נסגור מא’ עד ת’ כל מה שצריך לדעת על אחסון אתרים ומחירם, תיהנו.

חברת אחסון אתרים – מה זה?

חברת אחסון אתרים מעניקה שירות לחברות, אנשים פרטיים, ארגונים וכל מי שיש ברשותו אתר אינטרנט. התפקיד של חברת אחסון אתרים הינו לספק טכנולוגיה ושירותים עבור הצגת האתר באופן רציף ומקצועי. לכל חברת אחסון אתרים יש שרתי אינטרנט המאחסנים את האתר ומספקים קישוריות אינטרנט לצורך גישה זריזה לאתר. חברות אחסון אתרים מאחסנות את הטכנולוגיה הדרושה להפעלת האתר במרכזי מידע.

כמה עולה לאחסן אתר?

מחירי אחסון אתרים תלוי במספר גורמים וביניהם סוג שירות האחסון, קיימים חמישה סוגים של שירותי אחסון:

  1. אחסון VPSאפשר לראות את צורת אחסון זאת כמעין שירות VIP. מדובר על שרת שמתפקד כשרת פרטי לכל דבר מבחינת יעילות ומהירות, אך למעשה אתם עדיין חולקים שרת עם כמה אתרים נוספים אך לא כמות גדולה.
  • מחיר – המחיר הממוצע עבור אחסון VPS נע בין 5$ ועד 80$ לחודש. אחסון VPS מתאים לאתרים בעלי תנועה קבועה וגדולה. אחסון VPS נמצא בשרת חזק ומהיר שיכול לעמוד בעומסים. שרת זה מתאים בעיקר לאתרי מכירות ומסחר.
  1. אחסון משותף – כאן אנו פוגשים את האחסון הבסיסי ביותר. אם האתר שלכם הוא די בסיסי ובעל תנועה מינימלית שלא דורשת איכות גבוהה מדי – זה השרת המתאים לכם. אחסון שיתופי נחשב לאחסון זול מבין שאר ההצעות שנראה, הביצועים שלו לא מרהיבים אך אדם שצריך שירות מינימלי בהחלט יסתדר בצורה זאת.
  • מחיר – המחיר הממוצע עבור אחסון משותף הינו כ-3$ ועד 16$ לחודש. ניתן לראות שהמחיר הוא די נוח, אך יש תמיד לוודא שהאיכות תואמת את הצפי של הלקוחות שלכם ושלכם. שרת שקורס בכל פעם או שרת שעובד באופן איטי הינו אסון עבור עולם העסקים.
  1. אחסון בענן – “ענן” הוא אחסון יעיל שעובד בתיאום כך ששירות האחסון לעולם לא נעצר. מי צריך אחסון כזה? ישנם הרבה אתרים שחייבים אחסון כזה, אתרים שעלולים להפסיד הרבה כסף במקרה של נפילת השרת. אם הנכם עוסקים במכירות ובמסחר דרך אתר האינטרנט, אסור לכם להפסיד אף דקה ביום ואף לקוח פוטנציאלי.
  • מחיר – המחיר הממוצע עבור אחסון בענן נע בין 5$ עד 42$ לחודש. אחסון זה מעניק לנו פעילות ונגישות לכל אורך הזמן ללא חשש בקריסת המערכת. המחיר אינו יקר, אך לא כל אתר מתאים לאחסון בענן.
  1. אחסון ייעודי – בסוג זה של אחסון אתרים, אתם משלמים על שרת פרטי משלכם. כמה עולה לאחסן אתר באחסון ייעודי? גם כאן מחירון אחסון אתרים מתחלק לפי עוצמת השרת המבוקש, אופן הניהול וכמובן טראפיק באתר.
  • מחיר – המחיר הממוצע עבור אחסון ייעודי נע בין 80$ ועד 750$ לחודש. זכרו, אחסון ייעודי הוא שרת פרטי לכל דבר ועניין, ומומלץ מאוד שהאתר שלכם יצדיק את זה, אחרת אתם זורקים כסף לפח. ישנו מנעד רחב של מחירים כיוון שכאן נדרשת התאמה לפי אופי האתר שלכם והצרכים הספציפיים שלו.
  1. אחסון ב-וורדפרס (WordPress) – אתר וורדפרס סטנדרטי יכול להיות מאוחסן בכל אחד משירותי האחסון שציינו ולתפקד כראוי. אם תרצו אחסון ייעודי לאחסון וורדפרס, עליכם לחפש חברות אחסון המתמחות בשרתי וורדפרס כדי להבטיח יעילות.
  • מחיר – המחיר הממוצע עבור אחסון וורדפרס נע בין 5$ עד 40$ לחודש. אם האתר שלכם מושתת על בסיס וורדפרס, אחסון וורדפרס יהיה היעיל ביותר עבורכם. המחיר משתנה בהתאם לכניסות האתר בחודש, מורכבות האתר, אחסון בלוג פרטי ועוד…

לסיכום – מחירון אחסון אתרים

אחרי שראינו את כל האפשרויות העומדות לרשות העסק שלנו, אנו יודעים פחות או יותר כמה עולה לאחסן אתר. חשוב להדגיש, אין מחיר ספציפי עבור כל אתר, אלא, מחירון אחסון אתרים משתנה בהתאם לצורך הבסיסי של בעל האתר. רוב חברות האחסון מציעות תקופת ניסיון ללא התחייבות וללא השקעה כספית, כך תוודאו איזה שרת מתאים לכם. תקופת הניסיון היא לרוב כחודש וחצי, אך יש חברות המציעות תקופת הסתגלות ארוכה יותר של עד  90 יום. כל אחסון מתאים לאתר אחר, יש גם לקחת בחשבון את תקופת הזמן שלכם באוויר. עסק שהאתר שלו זה עתה עלה לא יזכה לחשיפה מהירה כמו עסק שעובד ומשווק את עצמו כבר שנים, ולכן אותו עסק יעזר בשרת מינימלי יותר. זכרו לא להתפשר על איכות השרת – הרי זה כרטיס הביקור של העסק שלכם. מקווים שנהנתם מהמאמר שלכם באהבה, צוות פורשופ.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך