וואטסאפ ורוד: היזהרו מהוירוס החדש שיכול להשתלט על הטלפון שלכם

משתמשי whatsApp נתקלים במתקפה זדונית נוספת על ידי מבצעי פעילויות מזויפות ברשת. האיום האחרון מגיע באמצעות קישור המשותף בפלטפורמת הצ’אט שיכול לאפשר להאקרים לקבל גישה למכשיר עליו הוא נפתח.

קישור האיום החדש משותף בשם וואטסאפ פינק וטוען שהוא יכול להפוך את הנושא של ווטסאפ מהירוק האיקוני שלו לזה של צבע ורוד. הקישור מציע גם תכונות נוספות כדי לפתות את הקורבנות ומנסה להכשיר את קיומו על ידי התייחסות לנושא למראה רשמי חדש על ידי WhatsApp. כמה ממשתמשי וואטסאפ דיווחו כי קיבלו קישור כזה בטלפונים שלהם, בעוד שרבים העבירו אותו מבלי שידעו את מטרתו האמיתית.

עם זאת, מומחה סייבר הזהיר כי הקישור אינו מבצע פעולות כפי שפורסם ובמקום זאת הוא כלי עבור האקרים לקבל גישה למכשיר יעד. הקישור יכול לנעול את הקורבנות מחשבונות הוואטסאפ שלהם או אפילו מהסמארטפונים שלהם במקרים מסוימים.

המומחה מזהיר כי הקישור ערמומי מספיק בכדי לאפשר להאקר לקבל גישה מלאה לטלפון שלך ולנתוניו.

אפליקציית הצ’אט מוצגת בורוד יחד עם המילים “WhatsApp השיקה מראה חדש באופן רשמי.”

מיותר לציין שלא מדובר בעדכון רשמי של וואטסאפ והוא נוצר רק כדי להטעות את הקהל בהתקנת הקישורים הזדוניים. ווטסאפ לא נעדרה מהתקפות ממוקדות כאלה בעבר. אפליקציית הצ’אט שימשה לעתים קרובות כמגרש משחקים עבור מבצעי איומים מקוונים. חלק מהבעיה הוא המידע הלא מאומת שמופץ בקלות דרך קבוצות וואטסאפ.

טיפ הבטיחות הנפוץ ביותר שתוכלו לעקוב אחריו בזמן כזה הוא לא ללחוץ על קישור לא מאומת או חשוד שכזה. כמו כן, מומלץ למשתמשי וואטסאפ להיצמד לעדכונים שמופצים על ידי וואטסאפ בלבד ולא להיזהר אחר שינויים של צד שלישי שיעשו באפליקציה.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


קרא עכשיו
10 טכניקות להגדלת אחוזי ההקלקה באתר על כפתורי קריאה לפעולה באתר
אולי יעניין אותך
6835 ----- This is a test...