בניית אתרים בקוד פתוח: יתרונות מול חסרונות

אחת מהדילמות העיקריות שאיתה נאלצים להתמודד בוני אתרים היא האם ללכת על מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח או שמא מוטב לבחור במערכת ניהול תוכן בקוד סגור. לכל אחת מהאפשרויות הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה, אנו נציג בפניכם את היתרונות והחסרונות של בניית אתרים בקוד פתוח.

מה ההבדל בין מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח לקוד סגור? מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח היא מערכת שאותה ניתן לערוך ולשנות בקלות, כך שתוכלו להתאים אותה בדיוק למידות שלכם. בהשוואה למערכת ניהול תוכן בקוד סגור שאתם לא תוכלו לבצע בה שינויים, ואתם תצטרכו להתאים את האתר שלכם למערכת – לא תוכלו לבצע התאמה של המערכת לאתר שלכם בשום צורה שהיא. אנחנו בפורשופ ממליצים לבחור את היתרונות והחסרונות ולראות מה עובד הכי טוב בשבילכם.

היתרונות של בניית אתרים בקוד פתוח

  • תוכלו לשנות את הקוד בהתאם לרצונות שלכם: זה כנראה היתרון המשמעותי ביותר שתוכלו לנצל אותו, הקוד הפתוח יאפשר לכם להתאים את הקוד לצרכים ולרצונות שלכם. תוכלו להשתמש בתוספים שונים שאנשים אחרים הכינו, כל זאת על מנת לקבל את התוצאה המושלמת.
  • אין צורך להתפשר – התאימו את המערכת אליכם: אין שום סיבה שתתפשרו או שתוותרו על הדברים שחשובים לכם, אתם תוכלו לדאוג שהקוד יתאים בדיוק למה שאתם רוצים. תוכלו למחוק קטעי קוד שהם לא רלוונטיים לאתר שלכם, ומצד שני תוכלו להוסיף קטעי קוד שחסרים לכם בכדי לקבל את מבוקשכם.
  • שיתוף פעולה בינכם ובין מפתחים אחרים: כאשר הקוד פתוח כל אחד יכול להוסיף עוד אלמנטים שונים, כך שכל המפתחים האחרים יוכלו להשתמש באלמנטים האלה. ההמחשה הטובה ביותר היא תוספי וורדפרס שאותם דואגים לפתח מפתחים שונים, אך בפועל כולם יכולים להשתמש בהם על מנת להעשיר את האתר שלהם.
  • אתם חופשיים – לא תהיו תלויים באף אחד: עוד יתרון משמעותי הוא שאתם לא תלויים באף גורם נוסף, אתם תהיו תלויים אך ורק בעצמכם וברצונות שלכם. המשמעות היא שאם תרצו להעביר את האתר בין מערכות ניהול תוכן שונות, אתם תוכלו לעשות זאת בקלות – מבלי שתהיה מגבלה שתעכב אתכם.

החסרונות של בניית אתרים בקוד פתוח

  • מערכות שהן קצת פחות מאובטחות: האבטחה של האתר היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר, ואתם תמיד צריכים לדאוג שהאתר יהיה מאובטח – בכדי שתגנו ותשמרו על הגולשים. אתרים הבנויים על קוד פתוח הם פחות מאובטחים בהשוואה לאלה שבנויים על קוד סגור, ואתם צריכים להתאמץ שבעתיים בכדי שהאתר יהיה מוגן לחלוטין.
  • לא תמיד הקוד יהיה ברמה המספקת: תזכרו שבסוף אתם תהיו אלה שתבנו את הקוד, אתם או אולי מפתחים אחרים שאתם משתמשים בקוד שלהם. אך אף אחד לא יכול להבטיח לכם כי מדובר על קוד ברמה גבוהה, מנגד שאתם משלמים על אתר עם קוד סגור – אתם יכולים להיות בטוחים כי מדובר על קוד איכותי במיוחד.
  • אין אדם אחד שאחראי על השירות: אם אתם תיתקלו בבעיה כאשר אתם בונים אתר בקוד פתוח, לא יהיה לכם אל מי לבוא בטענות – אתם תצטרכו להתמודד לבד. מנגד באתר שבנוי על קוד סגור, יהיה לכם בעל בית שאליו אתם תוכלו לבוא בטענות במקרה של תקלות – והוא יהיה מוכרח לתקן ולסדר כל עניין במהירות.
  • האקרים יעדיפו לפרוץ אתרים הבנויים על קוד פתוח: בניית אתרים בקוד פתוח עשויה להיות מאוד נוחה בהיבטים שונים, אך בפועל היא עשויה להיות יעד קל לתקיפה. מהסיבה הזאת אתם צריכים תמיד להיות עם יד על הדופק, ולמנוע מצב שבו האקרים ינצלו רפיון מסוים ויתקפו את האתר שלכם – תקיפה שעלולה להסב לאתר שלכם מכה קשה במיוחד.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך