אתר חדש בגוגל: איך מוסיפים אתר למנועי חיפוש?

סיימתם לבנות אתר, והוא סוף סוף באוויר עכשיו. בין אם זה אתר המשמש כחנות מקוונת, אתר תדמית או בלוג, לא סיימתם את העבודה שלכם, כמו שהרבה נוהגים לחשוב. כעת יש לדאוג שהוא יופיע בתוצאות החיפוש בגוגל.
כמו שאתם בטח יודעים, יש חשיבות גדולה להופעת אתר חדש בגוגל, ובמיוחד בעמודים הראשונים. הצורה שבה כל אתר ברשת עושה את דרכו למנוע החיפוש היא באמצעות בוטים של גוגל שסורקים את כל האתרים ברשת ומצרפים אותם לאינדקס של גוגל.

אינדקס? מה זה בכלל?

האינדקס של מנוע החיפוש גוגל הוא בעצם התוצאות שאתם רואים כשאתם מבצעים חיפוש כלשהו. החיפוש שאתם מבצעים חושף בפניכם מעט מזעיר מהאינדקס העצום של גוגל המכיל את כל האתרים ברשת.
בכל עמוד של תוצאות החיפוש בגוגל יש עשר תוצאות בלבד, ולכן כדי שאתר חדש בגוגל יגיע לעמוד הראשון יהיה עליכם לעבוד קשה. קשה אבל משתלם. הופעת האתר בעמודים הראשונים ואף בעמוד הראשון תקל על לקוחות או גולשים פוטנציאליים להגיע אל האתר שלכם בצורה מהירה יותר.

ההבדל שבין אתר עם דירוג נמוך לבין אתר שלא מאונדקס

לפני הכל, יש להבין כי האתר החדש שזה עתה עלה לאוויר יגיע לבסוף לתוצאות החיפוש של גוגל מבלי שתבצעו פעולה כלשהי, גם אם אתם לא יודעים איך להוסיף אתר לגוגל. רק שלעיתים זה יכול לקחת מספר ימים ואף שבועות.
במצבים בהם האתר החדש שלכם לא מופיע בגוגל, זה בדרך כלל קורה מהסיבה הפשוטה שהוא, ובכן, חדש, ואתרים חדשים לא מדורגים מספיק טוב. אבל בניגוד למצבים הללו, ישנם מצבים אחרים שבהם האתר שלכם בכלל לא יופיע באינדקס של גוגל, ולכן תצטרכו לבדוק את זה.

איך להוסיף אתר לגוגל: כך תוודאו שהאתר שלכם מאונדקס במנוע החיפוש

איך תדעו האם האתר שלכם מאונדקס בגוגל? פשוט בצעו חיפוש לפקודה site:domain.co.il, כאשר יש להזין במקום ה-Domain את כתובת האתר שלכם כמובן. אם מנוע החיפוש גוגל מציג לכם תוצאות, אז מזל טוב! יש לכם אתר חדש בגוגל! כלומר, האתר שלכם נמצא באינדקס של מנוע החיפוש.
אם מנוע החיפוש של גוגל לא מציג לכם אף תוצאה, אז תוכלו להבין שהאתר לא מאונדקס, ומנוע החיפוש של גוגל לא מכיר אותו.

קרא עכשיו
החלפת קישורים: כל מה שצריך לדעת על החלפת קישורים

מה עושים?

בשלב הראשון, בדקו חסימות ברמת האתר או ברמת תיקייה מסוימת: לחצו על שורת הכתובת, והכניסו את הביטוי domain.co.il/robots.txt כאשר ה-Domain הוא כתובת האתר שלכם, כמובן. כעת יופיע בפניכם עמוד עם טקסט בראשו. חפשו את המילה Disallow, ולצידה את האינדיקציה למרכיב שנחסם. מצאתם? צר לנו, האתר שלכם חסום לגישה של גוגל.
בשלב השני, בדקו חסימות ברמת העמוד: כנסו לאתר עצמו, לחצו על הלחצן הימני בעכבר, ובחרו ב”צפה במקור הדף”. כעת בצעו חיפוש לשורת הקוד “noindex”. אם לא מצאתם, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שהעמוד הספציפי הזה באתר שלכם לא חסום לגישה של גוגל.

מה לעשות כשהאתר לא חסום אבל עדיין לא נמצא באינדקס?

אם ביצעתם את כל השלבים, ו-ווידאתם שאכן האתר לא חסום לגישה של גוגל, אך אתם עדיין לא מוצאים אותו באינדקס של גוגל, אז המתינו בסבלנות מספר ימים, עד חודש. לגוגל לעיתים לוקח זמן למצוא את כל האתרים החדשים הנמצאים ברשת.

לא יכולים לחכות?

אם אתם חסרי סבלנות, ואתם מייחלים שזה יקרה מהר יותר, כדאי שתפעלו בעצמכם לזירוז הסריקה באמצעות גוגל.
לפני שתעשו זאת, חשוב לדעת כי כלל האצבע אומר שאם אף אתר לא מקשר אל האתר שלכם, גוגל תסרוק אותו בתדירות נמוכה יותר בהשוואה לאתרים אחרים שכן מקושרים. לכן, באמצעות ביצוע הפעולה הבאה תוכלו לזרז את הופעת האתר בגוגל: צרו קישור מאתר אחר אל האתר החדש שלכם, לא לפני שתוודאו שהאתר המקשר הוא כזה שנסרק בתדירות גבוהה יחסית. כך, האתר שלכם יאותר מהר יותר ויופיע בגוגל.

מתעניינים בדיגיטל? בקרוב מאוד תוכלו להיות בעלים של נכס דיגיטלי מניב משלכם! השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:


אולי יעניין אותך
5381 ----- This is a test...