איך מעצבים אתר: 7 כללי מפתח לעיצוב אתרים

אתר האינטרנט העסקי שלנו הפך בשנים האחרונות לכרטיס ביקור, והבשורה הטובה היא שאנחנו אפילו לא צריכים לשלם לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורנו. לאחרונה עיצוב אתרים הפך לפשוט יותר מבעבר, גם אם אין לכם רקע בעיצוב תוכלו לעצב אתר שיראה טוב מבחינה ויזואלית. במאמר נדבר על שבעה כללי מפתח שיעזרו לכם לעצב את האתר שלכם באופן הנקי והנכון ביותר.
אם בעבר עיצוב אתרים היה נחשב למקצוע יחסית מבוקש, כיום, ברוב המקרים תהליך של עיצוב אתר מגיע בילט- אין יחד עם בניית האתר. כלומר- עיצוב האתר ובניית האתר נעשים על ידי אותו אדם. ואתם יכולים לעשות זאת לגמרי בעצמכם, אפילו אם אין לכם רקע בעיצוב או בתכנות. אולם גם היום יש בעלי אתרים שבוחרים לעצב את האתר בפוטושופ או בכל תוכנה גרפית אחרת, ורק אז בונים את הקוד אך כיום זה נעשה נדיר יותר ומאפיין עסקים בעלי תקציב גבוה.

איך לעצב את האתר באופן שיקדם את העסק שלכם?

בכדי לעצב אתר שיסייע לכם לקדם את העסק שלכם, חשוב לדעת באילו כלים של עיצוב לבחור. גוגל מגבש מסקנות לגבי רלוונטיות הדף על סמך התוכן שלו וכיצד הגולשים מגיבים אליו. כלומר, הבלטה של יותר מידי אלמנטים ויזואליים על חשבון תוכן זה דבר שעלול לפגוע בקידום של האתר. שורה תחתונה, שימו בראש סדר העדיפויות שלכם קידום של תוכן איכותי וכמה שיותר ממנו, ורק לאחר מכן תדאגו לעיצוב האתר.

בחרו בעיצוב המתאים למובייל

לפני שאתם מתאימים עיצוב שיהיה רלוונטי גם למובייל, זכרו שהמסך של המובייל הוא צר ולרוב מתבוננים עליו כשהוא נמצא במצב אנכי. כלומר- האלמנטים החשובים צריכים להיות בראש העמוד. בנוגע לתפריט האתר לרוב הוא מוצג רק כאשר לוחצים על כפתור שנמצא בחלק העליון של המסך.

חווית משתמש

חווית משתמש וממשק משתמש הם אלמנטים חשובים לעיצוב האתר, הם גם משפיעים על קידום אורגני. אם הגולשים יאהבו את האתר שלכם, יכנסו אליו הרבה וישתפו אותו גם גוגל תקדם אתכם. אם בחרתם להשתמש בוורדפרס להקמת האתר שלכם, תוכלו לשנות את העיצוב והמבנה של האתר בקלות ובכך לשפר את חווית המשתמש.

עיצוב חנות האתר שלכם במובייל

יש המון בעלי אתרים שבוחרים לא להוסיף טקסט באתר המסחרי שלהם, וזו לגמרי טעות- יש אפשרות לשלב די הרבה מלל בעמודי קטגוריה של המוצרים, המלל יכול להכיל 50-150 תווים, שלבו מילות מפתח פופולריות וכך תוכלו לקדם את האתר ואת המוצרים שלכם. בנוסף, אתם יכולים לשלב מילות מפתח בכל אחת מהקטגוריות.

פסקאות קצרות ולא מסורבלות

אנשים מאבדים עניין מהר כאשר הם נתקלים בפסקאות ארוכות ומסורבלות, לכן חשוב להקפיד על פסקאות קצרות וקלות להבנה. אתם יכולים להוסיף תמונות וגרפים בשביל להקליל את חווית הקריאה. הימנעו מפונטים פחות נפוצים שהגולשים לא רגילים אליהם- פונט לא מוכר עלול לגרום לחוסר עניין, במידה ואתם לא משלבים באתר שלכם הרבה טקסט לפוסט לא תהיה משמעות.

עיצוב אתרים שבנויים מעמוד אחד

אתרים שבנויים מעמוד אחד מאופיינים בחוויית משתמש פשוטה יותר, ככה שהגולשים לא צריכים לנווט את דרכם בין עמודים רבים, האתרים הללו מצוינים בתור אתרי קונספט. יש גם אתרים שבנויים מעמוד אחד שהם משמשים למעשה כעמודי נחיתה המיועדים למטרות קידום ממומן.

עיצוב אתרים המותאם למסכים רחבים

אם אתם לא מעוניינים באתר שגוללים בו המון הפתרון הוא עיצוב המותאם למסך רחב. רוב הגולשים משתמשים במסכים רחבים, אז כדאי להתאים את האתר שלכם אליהם. בנוסף, יש אפשרות לשלב בין העיצובים.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך