חיפוש לפי תמונה: איך מחפשים בגוגל לפי תמונה?

לרבים מאתנו יש זיכרון צילומי. לא זוכרים מי היה, מה אמר ומה הייתה המסקנה אבל זוכרים במדויק איך הוא נראה או איך נראה הרכב שלו. הזיכרון שלנו צופן אלבום תמונות מהמם שאם עושים בו שימוש נכון הוא יניב תוצאות מרגשות. תאמינו או לא, ככה עובד גם גוגל. אומנם מנוע החיפוש הגדול בעולם הרגיל אותנו לאורך שנים להקליד מילות מפתח כדי להניע את המנוע, אבל לאחרונה השימוש בחיפוש לפי תמונה הולך וגדל מיום ליום. למה? מהרבה סיבות טובות, בין היתר בגלל שמאגר התמונות של גוגל הוא עצום וחיפוש לפי תמונה הוא חיפוש פשוט יותר, חוסך זמן יקר, מגביר אפקטיביות ומניב תוצאות משופרות בהרבה. אם אנחנו לא זוכרים את שם מושא החיפוש שלנו- חיפוש לפי תמונה הוא האופציה היחידה עבורנו.

מתי מבצעים חיפוש לפי תמונה?

החיפוש לפי תמונה מאפשר לגולשים לאתר תמונה דומה לתמונה שבה ביצעו את החיפוש. כשאין יכולת לתאר מילולית מה אנחנו מחפשים, או אם אנחנו מחפשים מוצר שיש לו סגנון אבל לא הגדרה מדויקת- החיפוש לפי תמונה יהיה אפקטיבי יותר. לדוגמא, אם אנחנו מחפשים שולחן דומה לשולחן שהיה לנו בבית הורינו בילדות – יש לנו רק תמונה. אנחנו יכולים לתאר את התמונה במילים, אבל אם נסרוק את התמונה ונחפש לפיה- גוגל יאתר את התמונות הדומות לה בחנויות שמוכרות שולחן כזה בדיוק.

במצב שבו יש לנו תמונה שאנחנו רוצים לשלב בסרטון, מצגת או מאמר וזקוקים לתמונה בפורמט ובאיכות שונה- חיפוש לפי תמונה יביא אילנו בשניות תוצאות שונות. וגם אם אנחנו חסידי תוכן, נוכל לבצע חיפוש שמקורו בתמונה, ולקבל עליו מידע כתוב, חיפוש לפי תמונה יביא לפתחנו קישורים רבים לאתרים בהם משולבת התמונה ונזכה לשפע של מידע.

איך מחפשים בגוגל לפי תמונה?

חיפוש לפי תמונה הוא חיפוש פשוט כמו שרק גוגל יודעת לעשות: כנסו למנוע החיפוש, עברו ל”תמונות”, שם יופיע אייקון של מצלמה- לחצו עליו. המערכת תאפשר לכם להדביק URL של תמונה שדרכה תערכו את החיפוש או להעלות תמונה ממקור שלכם. בחרו אחת משתי האופציות, לחצו על זכוכית המגדלת ותמצאו טקסט של קובץ התמונה ומילות מפתח. תוכלו לערוך את מילות המפתח עד שתגיעו לתוצאות אפקטיביות שיענו על החיפוש שלכם.

איך מחפשים בגוגל לפי תמונה?

איך זה משפיע על בעלי אתרים?

אם יש לכם אתר אתם חייבים להבין לאיפה הרוח נושבת. חיפוש לפי תמונה הוא לא החידוש היחיד באפשרויות החיפוש. ההצטיידות של כולנו בפלאפונים חכמים המכילים מכשירי הקלטה גרמה לגוגל להוסיף חיפוש קולי. גם החיפוש הזה תופס תאוצה ומאפשר לאנשים לעשות חיפוש כשהם נוהגים או שוטפים כלים או מבצעים פעולה שמצריכה את שתי הידיים.

בתקופה האחרונה יותר ויותר בעלי אתרים מתאימים את התוכן באתר לחיפוש לפי תמונה וחיפוש קולי, תוך הבנה שמילות המפתח תהינה שונות מאשר לחיפוש כתוב. חיפוש קולי מתאפיין בשפה מדוברת הכוללת סלנג ומשפטים שלמים. התאמת האתר לחיפוש לפי תמנה תדרוש השקעה ממי שמתחזק אתר עבור אופטימיזציה של תמונות, התאמת גדלים שונים, הוספת מידע על התמונה, שימוש בתגיות אלט ובכל מה שעשוי לעזור לגוגל לחבר בין החיפוש לפי תמונה לבין התמונה שלכם.

עידן החיפושים החדש, כמו כל משהו חדש, עשוי להרתיע אתכם. אבל כאשר תבינו כמה הוא פשוט וכמה השקעה קטנה יכולה לתגמל, אנחנו בטוחים שתנצלו את החיפוש לפי תמונה והחיפוש הקולי למנף את האתר שכלם ולשתף בידע נרחב. זכרו, תמונה שווה אלף מילים וחיפוש לפי תמונה שווה בהתאמה.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך