אחסון אתרים ברשת: 9 דברים שצריך לדעת לפני בוחרים אחסון לאתר

כל איש מקצוע שתתייעצו איתו יספר לכם עד כמה חשוב לבחור את האחסון הטוב והאיכותי ביותר לאתר שלכם. אחסון אתרים ברשת הוא הבית של אתרכם, ולכן אתם צריכים לדאוג שלאתר יהיה את הבית האידיאלי. ברגע שלא תתפשרו על האיכות של האחסון, אתם תוכלו לראות איך כל שאר הדברים מתחברים גם הם. האחסון הוא הבסיס של האתר, וברגע שהבסיס יהיה חזק ויציב אתם יכולים להמשיך לבנות.

לפני הכול, מה עדיף – שרת ייעודי, אחסון שיתופי או VPS?

מהו שרת ייעודי והאם הוא מתאים לי? שרת ייעודי הינו שרת פיזי Dedicated Server (מחשב) המשרת לקוח אחד בלבד. כאשר אתם רוכשים שרת ייעודי אתם למעשה הבעלים הבלעדיים של השרת הזה, שרת ייעודי משמש למערכות גדולות וכן יכול לשמש לאתרים או אפליקציות בעלי תעבורה גדולה. לעיתים יש צורך בכמה שרתים ייעודים במקביל (לדוגמה לתפעולה של טיק-טוק או פייסבוק).

מהו שרת Virtual Private Server (VPS)? למעשה VPS הינו שרת מרכזי המחולק למספר רב של שרתים וירטואליים, מצב זה מאפשר לקבל גישה מלאה לניהול חלק מהשרת הוירטואלי המשתמש במשאבים של השרת המרכזי. האפשרות הזאת מכנה יתרון גדול להגדלת משאבים בהתאם לצורך, במקרה בו אתה צריכים להגדיל או להקטין את האחסון באופן מידיי. זאת בהשוואה לשימוש בשרת פיזי. (מתי מגדילים את האחסון? אם תעבורת הגולשים גדלה באתרכם/הוספתם כמה אתרים ואפליקציות לאחסון)

מהו אחסון שיתופי? והאם הוא מתאים לי? אחסון שיתופי הינו אחסון החולק את משאבי השרת עם אתרים ומשתמשים נוספים, החסרון העיקרי בו מתמקד בבעיות עומס, אם קיים עומס על אחד או יותר מהאתרים בשרת – האתר שלכם יושפע וזמני הטעינה בו יגדלו. זה לא החיסרון היחיד למען האמת, כששרת עמוס הוא עלול לקרוס. האתר שלכם עשוי גם להיות חשוף יותר לפרצות אבטחה, כיוון שפריצה לאחד האתרים האחרים בשרת יכולה להוות בעיה גם בעבורכם. אל נא תחששו, לא כל חברות האחסון חסרות אחריות בכדי לגרום לדברים כאלה לקרות, חפשו אחרי חברת אחסון אמינה ודעו כי מרבית האתרים הקטנים מנוהלים בחבילות אחסון שיתופיות.

1. אחסון ישראלי VS אחסון בחו”ל

הבחירה הראשונה שאתם תצטרכו לעשות היא בין אחסון ישראלי לאחסון בחו”ל. אם הגולשים באתר יהיו ברובם ישראלים מוטב לבחור אחסון ישראלי, אם הגולשים באתר יהיו ברובם מחו”ל מוטב לבחור אחסון בחו”ל. וזאת כיוון ששזמן הטעינה של האתר עשוי להיות מושפע מהמרחק הפיזי של השרת, כך שמומלץ (אך לא חייב) לבחור בשרת אשר ממוקם בסמוך לקהל היעד של האתר על מנת לקצר זמני טעינה.

 

2. תמיכה טכנית זה חובה

במקרה שתהיה לכם בעיה עם האחסון של האתר, אתם תרצו שיהיה לכם עם מי לדבר. לכן תדאגו לבחור חברת אחסון אתרים ברשת שמציעה תמיכה טכנית ברמה גבוהה, רצוי תמיכה תכנית עם זמינות של 24 שעות ביממה.

 

3. זמינות השרת – הזמינות של האתר

זמינות זה א’ ב’ כשהחיים מלאים בהפתעות! האתר קרס? נפרץ? כל זמן שהאתר שלכם לא באוויר הוא קריטי. לכן כדאי לבחור בחברת אחסון שמתחייבת לזמינות שרתים גבוהה ומענה 24/07 על ידי נציג, אל תתפשרו בנושא הזה. זה יכול להיות הבדל של דקות, שעות או ימים עד שהאתר יחזור לפעול ומבחינתכם זמן תמיד שווה לכסף.

4. גיבויים קבועים של האתר

מספיקה חוסר תשומת לב קטנה על מנת שתעשו טעות קריטית באתר. עליכם לדאוג כי חברת האחסון שבה אתם מתאחסנים תספק גיבויים יומיומיים, גיבויים שיאפשרו לכם להחזיר את הגלגל לאחור – ולסדר את הבלגן שנוצר בקלות.

 

5. כמות דומיינים – בהתאם לצורך שלכם

יש לכם רק אתר אחד? אתם לא תצטרכו אחסון של יותר מדומיין אחד. אך אם יש לכם מספר אתרים, אתם תרצו לאחסן אותם באותה קורת גג – לכן תדאגו שתוכלו לאחסן מספר דומיינים (מספר אתרים) באותו האחסון.

 

6. האתר לא באוויר? קבלו עדכון!

ניטור זמינות האתר הוא פיצ’ר יחסית מתקדם שלא כל חברת אחסון אתרים ברשת יכולה להציע נכון להיום. מדובר על פיצ’ר שמאפשר לכם לקבל הודעה בכל רגע שבו האתר שלכם לא נמצא באוויר – כך תוכלו תמיד להיות מעודכנים. בעולם הדיגיטלי הדברים הקטנים הללו הם גורם מכריע.

 

7. המלצות של לקוחות – פלוס משמעותי

נכון להיום יש מבחר ענק של חברות אחסון, ולכל אחת מהן יש פלוסים ויש גם מינוסים. מי מכיר את החברות הכי טוב? הלקוחות שלהם, שיכולים לתת המלצות שעליהן אתם תוכלו להתבסס. בחרו בחברת אחסון עם מוניטין גבוה בדיוק כמו שאתם בוחרים איש מקצוע לבית או לעסק, כך גם אתם צריכים לבחור חברת אחסון. השאיפה שלכם היא לבחור בחברה מוכרת עם מוניטין גבוה, כך תוכלו להיות בטוחים שלא צפויות להיות לכם בעיות בשום שלב. אחסון אתרים ברשת לא בכל מחיר! אתם צריכים לזכור כי האחסון של האתר זה תשלום קבוע שאתם צריכים לעמוד בו. לכן כאשר אתם בוחרים חברת אחסון, תדאגו שזאת תהיה חברה שמספקת לכם גם מחירים שאתם מסוגלים לעמוד בהם.

 

8. נפח הדיסק ונפח זיכרון RAM

בחרו חבילה שמתאימה לאתר שלכם על סמך הפעולות שהגולשים מבצעים באתרכם, ככל שנפח ה-RAM יהיה גדול יותר כך יותר פעולות יכלו להתבצע בו זמנית. במקביל לנפח הדיסק אשר מאפשר לאתר להיות יותר כבד, המכיל יותר מידע, תוכן ומוצרים. דעו כי תמיד מתקיימת תקשורת בין האתר לשרת שלכם, לכן, אם הגולשים מבצעים פעולות רבות במקביל באתרכם משמע יותר קריאות בין האתר לשרת, דבר שידרוש מהשרת יותר משאבים ולכן בכדי להימנע מקריסות או זמן טעינה איטי באתר תצטרכו לבחור בחבילת אחסון גדולה. אז כמה אני צריך? לאתרים קטנים (כמו אתרי עסקים או חנויות דיגיטליות קטנות) יספיקו שרתים שיתופיים, אתרים גדולים יותר יעדיפו VPS או שרת ייעודי.

הטיפ שלנו: חשוב לבדוק את המידע אודות תעבורת השרת שלכם (האם הוא בעומס?) דרך מערכת הניהול של אחסון השרת ואם קיים צורך הגדילו אותו בהתאם.

 

9. אחסון מהיר – משפיע על האתר

בתור גולשים בטח גם אתם לא אוהבים להיכנס לאתרים איטיים, כאלה שלוקח להם הרבה זמן להגיב. לכן תדאגו שהאחסון יהיה מהיר, ככל שהאחסון יהיה מהיר יותר כך האתר שלכם יהיה מהיר – והגולשים באתר יוכלו ליהנות. טיפ של פורשופ: יש חשיבות רבה לזמן הטעינה של האתר שלכם, ברמה קריטית! רוב המשתמשים נוטשים אתרים שמשך הטעינה של העמוד שלהם עולה על 5 שניות ולכן – אם בין אם המשתמשים שלכם מגיעים מהמובייל או מהדסקטופ – ספקו להם מהירות והבטיחו שחווית השימוש באתר תיהיה אופטימלית. בנוסף מנועי חיפוש עשויים לדרג את האתר שלכם דירוג נמוך רק על סמך חווית הטעינה, דבר זה עשוי להשפיע על האינדוקס של האתר שלכם במנועי גוגל או בינג.

למידע נוסף , הירשמו ונציג יחזור אליכם בהקדם :


אולי יעניין אותך