אוטומציה לעסקים: מהי אוטומציה עסקית ומהן יתרונותיה?

אוטומציה לעסקים הפכה להיות אחד מהביטויים הכי נפוצים בחיינו, ולא מעט אנשים בעלי עסקים משתמשים בביטוי הזה כדרך אגב. אך האם אתם באמת יודעים מה הוא אומר? או יותר חשוב, האם אתם יודעים איך לבצע את הפעולה הזאת? אם אתם לא מכירים את הביטוי או שאינכם יודעים איך ליישם אותו בפועל, אנו בפורשופ ננסה לעשות לכם סדר ובכך תוכלו לקצור את הפירות על העבודה הקשה.

ישנם בעלי עסקים שנוטים לחשוב כי אוטומציה עסקית היא מנת חלקם של העסקים הגדולים, אך בפועל צריך לבצע אוטומציה לכל עסק באשר הוא. זה לא באמת משנה אם מדובר על עסק של בן אדם אחד, או מצד שני על עסק גדול שכבר מצליח להכניס לא מעט כסף. בסוף השאיפה של כל עסק זה להמשיך והצליח, וזה לא באמת משנה באיזה מצב הוא נמצא בדיוק באותה נקודת זמן.

הגיע הזמן לדעת – מהי אוטומציה עסקית?

אם זוהי הפעם הראשונה שאתם שומעים את המונח הזה, אתם בוודאי תוהים לעצמכם מה הוא אומר בכלל? הרי עוד לפני שתתחילו להבין איך ליישם אותו בעסק שלכם, אתם צריכים להבין מה בדיוק הוא אומר ולמה בדיוק הוא מתכוון. אוטומציה לעסק היא פעולה שנועדה על מנת להקל עליכם, היא פעולה שאמורה לקחת את הפעולות השוטפות שאתם מבצעים בעסק – ולדאוג כי הפעולות יבוצעו על ידי תוכנה באופן קבוע.

כך אתם יכולים להמשיך להתרכז בדברים אחרים, ובו בזמן אותן פעולות שאתם צריכים שהן יתבצעו תמיד – יתבצעו ללא כל הפרעה. כך אתם תוכלו להוריד מעצמכם את המשימות הללו מהכתפיים, ואתם תוכלו להתרכז לבצע פעולות אחרות באופן ידני – פעולות שגם הן עשויות להיות לא פחות חשובות. ככל שתצליחו לבצע יותר פעולות בעסק, כך תוכלו להגדיל את היעילות שלו – וככל שהיעילות תהיה גבוהה יותר כך תוכלו להכניס יותר כסף.

מדוע מדובר על פעולה שכל כך חשובה לעסק?

כעת אחרי שהצלחתם להבין על קצה המזלג מהי אוטומציה לעסק שלכם, כעת אנו נסביר לכם מדוע אתם צריכים לבצע את הפעולה הזאת בהקדם גם בעסק שלכם. ככל שאתם תתמהמהו יותר, כך אתם עשויים לראות את כל המתחרים שלכם חולפים על פניכם. מדובר על מצב לא נעים, שבו אתם עלולים לדשדש במקום בעוד כל שאר המתחרים יהפכו להיות הרבה יותר יעילים בגלל אותה אוטומציה לעסקים.

 • הטמעת אוטומציה בעסק שלכם תגדיל בצורה משמעותית את כמות הלידים ואת האיכות שלהם. כך שאם עד כה התרגלתם לקבל כמות מוגבלת של לידים, אחרי הטמעת אוטומציה תוכלו לראות פי 3 או אפילו פי 4 יותר לידים. לא מדובר על השערות, מדובר על מחקר שהוכיח זאת בצורה חד משמעית.
 • מחקר אחר הראה כי ברגע שאתם מתחילים להניע תהליכי אוטומציה בעסק, אתם תוכלו לראות הכנסה גבוהה יותר בעשרות אחוזים. אומנם מדובר על תהליך שעשוי להתפרס על פני מספר חודשים, אך בסופו אתם תוכלו להכניס הרבה יותר ממה שהתרגלתם להכניס עד לאותה נקודת זמן.
 • כמובן שהמחקרים לא הסתיימו כאן, מחקר נוסף בתחום הזה סיפר כי העסקים שבחרו בתהליך הזה לא רק שהצליחו להכניס יותר – הם גם הצליחו להוציא פחות. כך שאתם עושים שילוב של ההוצאה הפחותה ביחד עם ההכנסה הגבוהה, אתם מבינים כי התהליך הזה יכול לשנות את הפעילות העסקית שלכם מקצה לקצה.

מהן היתרונות של אוטומציה לעסקים?

אתם כמעט משוכנעים אך עדיין לא בטוחים כי מדובר על הבחירה הנכונה לעסק שלכם? אנו מבינים את ההתלבטות, בכל זאת כל החלטה עסקית חייבת להיות החלטה שאתם משוכנעים לגביה. בכדי שתוכלו לקבל את תמונת המצב המלאה, אנו נציג בפניכם רשימה ארוכה של יתרונות, רשימת יתרונות שיגרמו לכל סימני השאלה להפוך לסימני קריאה חד משמעיים.

 • תהפכו את השיווק לכזה המתבצע באופן אוטומטי: כל מי שמכיר את עולם השיווק על בוריו, יכול לספר כי רוב הפעולות שאותן הוא מבצע הן פעולות אוטומטיות. כמובן שלכל אחד יש את הטאצ’ האישי שלו, אך עדיין רוב העבודה היא בעיקר עבודה אוטומטית. אז למה שתשקיעו זמן וכוח על המשימות האוטומטיות? אוטומציה תסייע לכם לבצע את הפעולות האוטומטיות האלה, מבלי שאתם תצטרכו לנקוט פעולה כל שהיא – אך עדיין התוצאות יהיו בדיוק אותן התוצאות.
 • תחסכו בזמן ותחסכו בכוח אדם: בעלי עסקים רבים שוברים את הראש איך הם יוכלו לחסוך זמן ואיך הם יוכלו לחסוך בכוח אדם, אך הם לא תמיד מוצאים את התשובות הנכונות. אוטומציה עסקית תסייע לכם לחסוך בשני האלמנטים הללו, אך בו בזמן מבלי שאתם תצטרכו לפגוע בפעילות העסקית כולה. הפעילות העסקית תישמר, אך אתם תוכלו לבצע את אותה הפעילות בזמן קצר יותר ועם הרבה פחות כוח אדם.
 • שיפור רמת השירות של העסק כולו: אומנם אתם עשויים לחשוב כי מדובר על שינוי קטן, אך בפועל מדובר על שינוי משמעותי שאתם צריכים לתת לו את המקום שלו. כאשר אתם מבצעים אוטומציה בעסק, אתם תוכלו לשפר את רמת השירות שאותו מקבל הלקוח. בסוף כל פעולה עסקית שאותה אתם מבצעים, היא פעולה שאמורה להטיב עם הלקוח – כך תוכלו לשמור על הלקוחות הקיימים, וגם להביא לא מעט לקוחות חדשים.
 • תגרמו ללקוחות להפוך להיות לקוחות בשלים: אחת מהבעיות המרכזיות שלא מעט בעלי עסקים נאלצים להתמודד איתה היא מצב שבו הלקוח לא מגיע מוכן. כלומר הלקוח כן מתעניין בשירות או במוצר, אך הוא עדיין לא נמצא בנקודה שבה הוא מוכן לבצע את הרכישה עצמה. בשורה התחתונה מה שמעניין אתכם זוהי כמובן הרכישה עצמה, ולכן אוטומציה עסקית תסייע לכם “לבשל” את הלקוחות במהירות – כך שהם יהיו מוכנים לרכישה.
 • להגדיל את כמות הרכישות שכל לקוח מבצע: כאשר לקוח מבצע רכישה כזאת או אחרת, אתם צריכים לנסות להכות על הברזל כאשר הוא עוד חם – ולהציע לו מספר מוצרים או שירותים נוספים. ברגע שכרטיס האשראי יוצא מהארנק, זה בדיוק הזמן שבו תוכלו להוציא מהלימון שיש לכם ביד לימונה עסיסית וטעימה. לכן האוטומציה נכנסת גם כאן, כאשר באמצעותה תוכלו להגדיל את סל הקניות של כל לקוח. אפילו אם מדובר על הגדלה קטנה יחסית, ככל שמגיעים יותר לקוחות כך ההכנסה הופכת להיות הכנסה גדולה יותר.
 • הגדלה משמעותית של יחסי ההמרה שלכם: התרגלתם ליחסי המרה נמוכים במיוחד? ראשית צריך לציין כי אתם לגמרי לא לבד, לא מעט בעלי עסקים אחרים נמצאים בדיוק באותה הנקודה שלכם. אך בדיוק בכדי שתוכלו להגדיל את יחסי ההמרה, אתם צריכים להכניס לפעילות העסקית אוטומציה. ברגע שתיתנו לכל לקוח את המוצרים הנכונים בזמן הנכון, אתם תוכלו להגדיל בצורה משמעותית מאוד את יחסי ההמרה. מה שהיה עד לא מזמן יחסי המרה נמוכים, יהפכו להיות יחסי המרה טובים במיוחד – כאלה שעד לא מזמן היו נראים כמו חלום.
 • תדאגו לשפר את חווית המשתמש: בוודאי יצא לכם לשמוע לא מעט על חווית המשתמש, אוטומציה לעסקים נועדה על מנת לשפר אותה עד כמה שניתן. כאשר אתם נותנים ללקוחות שלכם הצעות לא רלוונטיות בזמנים הלא נכונים, חווית המשתמש שלהם תיפגע בצורה קריטית. אך כאשר אתם נותנים לאותם לקוחות הצעות רלוונטיות, הצעות שיכולות להטיב איתם – מדובר על מצב שבו שתי הצדדים יוצאים מורווחים. אתם תוכלו להכניס יותר כסף לעסק, והלקוח שלכם יקבל את המוצר שהוא כל כך חיכה לו.
 • השיגו יתרון משמעותי על כל המתחרים שלכם: נמאס לכם לראות את המתחרים גוברים עליכם בכל תחרות אפשרית? המצב הזה יכול להיות מאוד מתסכל, בטח כאשר הם מצליחים “לגנוב” לכם לקוחות שיכולים להיות רלוונטיים גם עבורכם. אוטומציה לעסקים תסייע לכם להשיג את היתרון המיוחל על כל אותם מתחרים, ובעצם לגבור עליהם כמעט בכל תחרות שתתמודדו מולם.

? רוצים להשאר מעודכנים
! השאירו פרטים וקבלו עדכונים לפני כולם
? רוצים להשאר מעודכנים
! השאירו פרטים וקבלו עדכונים לפני כולם
אולי יעניין אותך